Pietrūkst divu gadu 4

Arita Prižavoite: "Ir jāprot novilkt svītru pagātnei un brīdim, kad mūs salika kopā novadā, un jādzīvo nākotnei."

Ilzenietes Aritas Prižavoites dzīvē ik pēc pieciem gadiem notikuši nozīmīgi notikumi. Šopavasar pēc pieciem gadiem, ko pavadīja Ilzenes pagasta padomes priekšsēdētājas amatā, viņas dzīvē atkal noslēdzies viens posms un sākas nākamais - pašlaik vēl nedaudz neziņā vīts.

A.Prižavoite savulaik ieguvusi augstāko izglītību lauksaimniecībā, bet atzīst, ka tas nav viņas dzīves aicinājums. Sirdij tuvāks ir darbs pašvaldībā. Darba kabinetā Aritai pie sienas visu laiku atradās pagasta darbinieku dāvināta glezna, kur attēloti septiņi auļojoši zirgi. Arita smaidot saka: "Tie ir mani sapņu zirgi..." Intervijas dienā viņa gleznu noņēma no sienas, lai ņemtu līdzi tur, kur turpmāk būs pati... - Kādas pārdomas šogad raisa pavasaris: ir sācies jauns, plaukstošs gadalaiks dabā, bet kāds izjūtas ir dvēselē...

Man bija atbildības nasta, par kuru pašai šķita, ka tās nav. Šobrīd, kad neesmu vairs vadītājas amatā, ir vieglāk, bet tajā pat laikā pagastos notiekošās pārmaiņas rada nedrošības izjūtu, satraukumu. Cilvēki ir pieraduši, ka uz vietas ir kāds, kas uzrauga darbus, domā par visiem iedzīvotājiem, mudina un virza. Es cilvēku satraukumu izprotu, tādēļ arī man šis laiks ir trauksmains.

- Ko savas personības pilnveidošanai jums devis pagasta vadītājas amats?

Šo lielo ieguvumu spēju novērtēt, bet nevaru izteikt vārdos. Esmu guvusi daudz jaunu zināšanu dažādās jomās, tādēļ uzskatu to par lielu balvu un bagātību, kas man dzīvē dota. Ja amatu var atņemt, tad šīs zināšanas - nekad. Pagasta vadītājas darbs man ļoti patika un nemanāmi ievilka, citus darbus atvirzot otrajā plānā.

- Pirms pieciem gadiem intervijā "Alūksnes Ziņām" atzināt, ka esat izsapņojusi vīziju, kāds izskatīsies Ilzenes pagasta centrs pēc dažiem gadiem. Vai izdevās to īstenot?

Sapņi maniem darbiem vienmēr ir gājuši pa priekšu (smejas). Kad saproti, ka dzīvē viss tik ātri nesokas, rodas vēl lielāks stimuls, lai sapni piepildītu. No izsapņotās vīzijas ir padarīti apmēram 60 procenti, bet 40 procentus būs jāīsteno citādāk.

(Vairāk lasiet 9.aprīļa "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 4

Novads arī pats Ilzenei parādus arī sataisīja. Pati par sevi Ilzene ļoti labi tiktu galā. Tā jau tāda novada prakse - visiem iedalīt naudu cik vajag, pagastiem - kas paliek pāri... un pēc tam pārmet pagastiem, ka tiem rodas parādi. Lai gan cik zinu, Ilzenei nemaz tādu nav...

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 21:07

Gan jau novads izvilks no sataisītajiem parādiem Ilzeni...

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 19:40

sesks

Arita pacenties palikt Ilzenē,Tur ir tavas īstās mājas!

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 11:14

Sarunas par dzīvi