Prot radīt skaistumu un prieku

Apeniete Dina Semjonova, apgūstot floristiku, iemācījusies visdažādākos materiālus pārvērst skaistos, ar gaumi rūpīgi veidotos mākslas darbos. Tie pārsteidz ar vienkāršību, savdabību, ar kādu ideju vai domu, kura izteikta ne tikai dabas materiālos. Tā ir spēja savienot nesavienojamo vienā veselā, lai dažādi materiāli uzsāktu savdabīgu krāsu un formu rotaļu, papildinot viens otru un telpu.

„Es nezinu, vai man ir talants. Varbūt daži procenti. Taču vairāk nekā 10 gadu laikā esmu daudz apguvusi, un man floristika patīk. Visus darbus es it kā izlaižu caur sevi. Katru materiālu izjūtu ar pirkstiem. Laikam ir vajadzīga krāsu un materiālu izjūta, un es to esmu apguvusi,” spriež Dina.  Viņa atzīst, ka nebūt viss neizdevās uzreiz. Daudz ir uzzināts un darīts, bet nekas nav kritis no gaisa. „Man patīk tas, ko es daru, tāpēc droši vien vaļā no šīs nodarbes netikšu. Tā man nes gandarījumu un piepilda. Ja mani darbi patīk arī citiem, tad ir prieks,” atzīst D.Semjonova. 
Jūtas labi starp savējiemDina uzsver, ka nav floriste – meistare. Līdz tam vēl ir ceļš ejams, taču tāda viņa noteikti būs. Tiesa, bija laiks, kad gribējās aizmirst par ziedu kārtošanu un visu, kas saistīts ar floristiku. Pārāk sāpīga bija pašas veidotā ziedu veikala slēgšana. Tajā viss bija izlolots no idejas un paveikts, ik dienu gādājot par pircēju vēlmēm. Protams, strādājot veikalā, jāvadās pēc pieprasījuma, tāpēc ne vienmēr var īstenot savas idejas. Tomēr Dina allaž centās piedāvāt kaut ko jaunu, neparastu.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 26.februāra numurā.

Sarunas par dzīvi