Vienmēr starp celmlaužiem 12

Alūksnes novada domes deputātam, Teritoriālās komitejas vadītājam Jānim Nīkrencim (“Saskaņas centrs”) par pašvaldībā notiekošo vienmēr ir savs viedoklis. Viņa dzīves moto ir – cīnīties un degt par to vietu, kurā dzīvo, un uz to viņš rosina arī katru novada iedzīvotāju.

J.Nīkrencis norāda – sliktākais pašvaldībā ir tas, ka ļoti ilgs laiks paiet, lai kādu lēmumu pieņemtu un realizētu, jo ierobežo likumdošana. “Deviņdesmito gadu sākumā neviens nezināja, kas notiks – bija sabrukusi sistēma un jārada kaut kas no jauna bez piemēra. Tagad ir līdzīgi - mums jābūt kā celmlaužiem, kuri strādā ar kļūdu izmēģinājuma metodi un domā, lai kļūda, ja to pieļaujam, būtu mazāk sāpīga. Tas man pašvaldību darbā arī visvairāk aizrauj. Ir jābūt demokrātiskai pieejai, jo nekad nebūs tā, ka visi būs apmierināti ar dzīvi, bet visgrūtākais ir mainīt cilvēku domāšanu,” domā deputāts.

- Kādu ieguldījumu kā deputāts esat devis novadam – drīz būs apritējis jau gads...
- Tagad mēs esam vēl tikai apzinājuši situāciju, bet ir jau izveidots redzējums pa nozarēm, ko vēlamies panākt. Pagasti ļoti mērķtiecīgi ir sakārtojuši savu vidi. Piemēram, esmu apbraucis gandrīz visus pagastu tautas namus, kur ir prieks ieiet un baudīt kultūras pasākumus, bet kā alūksnietim man ir skumji, ka gadiem jāklausās atrunas par Alūksnes tautas nama remontu. Tā sakārtošana ir viens no mūsu mērķiem, un ceru, ka līdz sasaukuma beigām redzēsim jaunā tautas nama aprises. Pašlaik mums jācenšas maksimāli izmantot Eiropas naudu. Līdz 2013.gadam viena no prioritātēm ir ūdenssaimniecības sakārtošana, un nesen saņemta laba ziņa, ka pašvaldību līdzfinansējums šajos projektos būs tikai 10 procenti. Līdz šim ūdenssaimniecībā pagastos vēl nebija beidzies komunisms, jo nosacīti par visu maksāja pašvaldība. Lai atslogotu pagastu pārvalžu vadītājus, vēl viens mērķis ir atdalīt komunālo saimniecību un nodot gādību par to komunāliem uzņēmumiem, piemēram, “Rūpei”, “Ievednei”, veidojot filiāles.
Šonedēļ aplūkoju jau Alūksnes sporta angāra projekta jauno metu – jaunajā angārā būs divi basketbola laukumi, aerobikas zāle, trenažieru zāle un divas džudo zāles. Tas būs vēl viens skaists vaibsts pilsētas sejā.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā

Komentāri 12

ser

atkal " vokrug da okala" ! nav laika meklēt iepriekšējās darba vietas, labāk kāds varēja pastāstīt tuvāk to visu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 08:43

vau !!!!!

Jebkurā iepriekšējā darba vietā var pajautāt..... Bezgala laimīgi ka no šitāda slaista tiek vaļā... un kur nu vēt šadas tādas lietas...

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 17:54

zaika

Smiekli nāk par šo pašslavinošo rakstu. Lai viņš izstāsta, kādēļ bija jāaiziet no iepriekšējās darbavietas Vidlatauto? Tad arī varēsiet saprast, kas viņš par labdari un tautas draugu. Tuvojas taču vēlēšanas un viņa mērķis ir Rīgā sēdēt! Paies vēlēšanas un visa labsirdība un tautas uzklausīšana beigsies.'Žēl tikai, ka tā Rīga tik maza - visiem melderiem ,nīkrenčiem vietas par maz. Un par to skaisto ideju graudus audzēt un pārstrādāt jau jauka, tikai lai to visu, kam, kas pieder un ko kurš dara var vienas dienas laikā ,nevis gada, neizbraucot no Alūksnes. ZM nekad Rēzeknes dzirnavnieks nav piederējis un tas strādā, iepērk, kaltē u.t.t. graudus katru gadu un arī noteikti šogad darīs. Ja jau nu nav nekādas saprašanas par lauksaimniecību - nu nevajag līst tajā dārziņā iekšā! Sākat beidzot strādāt domē, ne krēslus dalīt, tad varbūt varēs sevi arī paslavēt!

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 16:03

Patiesībā Nīkrencis būtu vislabākā kandidatūra novada mēra amatam, iespējams viņš būtu pat labs Latvijas vēstnieks Skabaristānā.

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 10:14

Šitādien kretīniem un kangariem kā nīkrencis, melders, adlers ir vienalga kurā partijā ielīst, ka tik pie siles tikt. Tukšas muca tālu skan.

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 08:04

vot

Un savu sievu cik smuki "iebīdija" amatā, cena - parezais balsojums. Un nevajag taisīties par baigi baltu, ja petiesībā esi noķēpājies ar ***em līdz ausīm...

pirms 10 gadiem, 2010.05.22 15:19

ha

HA, ha! šis nu gan ir īstais celmlauzis... Pajautājot visos iepriekšējos darbos - darba vietās - dzirdētu kā strādājis celmlauzis.....

pirms 10 gadiem, 2010.05.22 11:55

igrex

Veletajam piekritu, centra saraksta bija daudz spejigu celmlauzu, kuriem bija jabut dome. Butu laba komanda, kas tiesam par labu cilvekiem kalpotu. Janis Nikrencis, cik esmu dziedejis tiesam censas prieks iedzivotajiem. No esosiem deputatiem , dalu vajadzeja atlaist,un ielikt tadus, ka Nikrencis, vismaz stradatu nevis amatus dalitu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.22 10:34

Veletajs

Janis ir istaja vieta, pie vina var vienmer griesties, vienmer uzklausa palidz ,vairak mums tadu deputatu, es neesmu vilies saskanas centra, vairak no si saraksta vajadzeja ievelet, ticiet man , daudz kas mainitos, par labu iedzivotajiem. Ko vel varu teikt, paldies Tev Jani, ta turpini.

pirms 10 gadiem, 2010.05.22 08:15

ja vesels gads vajadzīgs, lai tikai apzinātu situāciju un izveidotu redzējumu par to ko vēlas panākt, tad cik ilgs laiks vajadzīgs, lai šo situāciju uzlabotu un vēlamo panāktu? vēl gribētos zināt, kādi ir šī kunga nopelni pie atjaunotajām pagastu kultūras iestādēm, kuras viņš esot apbraukājis?

pirms 10 gadiem, 2010.05.21 20:40

zaza

Un atkal angara neka nebus. vai nevar uzcelt normalu halli? Basketbols, aerobika????? Vai tiesam nevar domat normala limeni. To bumbotavu ir pilns novads.Gimnazija, vidusskola,sakumskola. Vajag izmantot sis telpas, noslogot intensivi.Bet angara vieta uzcelt to, kas bus visai pilsetai, nevis kaut kadai dalai
Saprotu, ka Janim ir basketbols tuvaks nu tad ko visam novadam jameta bumba? Kur paliek futbo;s, hokejs, volejbols, teniss. Ari sie ir sporta veidi

pirms 10 gadiem, 2010.05.21 17:27

Sarunas par dzīvi