Aicina uz zemledus makšķerēšanas festivālu (labots) 9

Ziema un ledus pamazām no mums gatavojas atvadīties, bet vēl 10. martā var paspēt izbaudīt zemledus makšķerēšanas sacensības un atrakcijas uz Kalekaura ezera Apes pagastā.

Apes tūrisma darba organizatore Astra Binde informē, ka pasākums ir iecerēts ne tikai kā sacensības, bet īsts festivāls. "Tas būs festivāls ar dažādām sportiskām, jautrām un dabu izzinošām aktivitātēm. Iesācējiem „makšķerēšanas skolā" būs iespējams apgūt „bļitkošanas" iemaņas. Ja būs atsaucība, pie labvēlīgiem laika apstākļiem tā varētu veidoties kā tradīcija katru gadu. Pirms vairākiem gadiem jau līdzīgas sacensības te notika, un pieredzējušiem „bļitkotājiem" sīvu konkurenci izrādīja jaunieši", stāsta pasākuma rīkotājs Gvido Semjonovs. „Ar sacensību afišu un nolikumu iespējams iepazīties Apes novada mājaslapā, kā arī pa kontakttālruni 29158386. Pie pagrieziena no A2 šosejas Grūbes tuvumā būs izvietotas norādes uz Kalekauru. Uz sacensību norises sākumu Aivo Līva ierīkotajā atpūtas vietā vēlams ierasties laikus, jo reģistrācija sāksies jau no 8.00. Sacensību starts plānots 10.00. Četru stundu ilgā laikā „copmaņiem" būs iespēja pamēroties izmanībā ar Kalekaura ezera zivīm. Vērtēšana notiks individuāli, vīriešiem un sievietēm. Ja būs pietiekošs skaits jauniešu, arī tos vērtēsim atsevišķi. Būs padomāts arī par siltu zupu dalībniekiem!" informē G.Semjonovs.

Kalekaurs (tulkojumā no igauņu valodas -„zivju gārnis") ar savu 10,4 hektārus lielo ūdens virsmas platību ir lielākais Apes pagasta ezers, ar stāviem krastiem un ievērojamu dziļumu (līdz pat 18 m). Kaut arī ezers atrodas 6 km no Apes, tas vasarā ir peldētāju un atpūtnieku, dabas klusuma mīļotāju iecienīts. Ierīkotas divas labiekārtotas atpūtas vietas. Organizatori atgādina, ka ezers un tā apkārtne atrodas dabas lieguma „Korneti-Peļļi" teritorijā, tādēļ īpaša vērība piegriežama saudzīgai attieksmei pret dabu!

"Nostāsts vēstī, ka šajā ezerā senatnē mājojusi liela līdaka, kas bieži gozējusies piesaulē. Ja kāds to pamanījis, tai galva aizpeldējusi uz vienu pusi, aste uz otru. Laikam ne jau velti arī kartē ezers izskatās kā liela zivs ar asti pie Igauņu robežas," stāsta A.Binde.

Komentāri 9

bija ieradušies vairāk kā 50 dalībnieki. Arī Māris Olte!!!

pirms 8 gadiem, 2013.03.11 13:10

Jānis

Kāds var ielikt rezultātus?
vnk nevarēju palikt līdz beigām un gribas zināt kurā vietā paliku

pirms 8 gadiem, 2013.03.10 20:14

jānis

Par tiem -20 tak pilnīgi vienalga :D
galvenais lai zivs ķerās:)
es būšu

pirms 8 gadiem, 2013.03.08 20:35

No pirmā marta par līdakām jums nebūs pat domāt, kur nu vēl vārdā nosaukt!!!

pirms 8 gadiem, 2013.03.08 13:32

Svētdien sola mīnus 20 grādus, vai tādā laikā kaut kas vispār notiks?

pirms 8 gadiem, 2013.03.08 11:22

Nu ko nu izlaboji parakstu, viss pareizi, teiksmainā ezera līdaka aicina, tiem kas nesaprot, paš vainīg, ka liegums to vis zin, nekur neir minēts ,ka līdak tiks svērt un mērīt, taisn domājoš ļautiņ...

pirms 8 gadiem, 2013.03.07 21:44

vēlams savu dalību pasākumā pieteikt arī iepriekš, telefoniski!

pirms 8 gadiem, 2013.03.07 13:55

Cope un medības