Aizsargās ezera zivju resursus arī turpmāk 5

Alūksnes novads.

Beidzies novada makšķernieku kluba projekts, kuru daļēji atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds. Kluba biedri rīkoja reidus, lai saglabātu Alūksnes ezera zivju resursus, un ir apmierināti ar paveikto.

“Katram pasākumam ir minimālā un maksimālā programma. Minimālo programmu pilnībā izpildījām – reidu laikā tika atrasti tīkli un murdi. Taču nevienu no tīklu licējiem neizdevās noķert aiz rokas, tāpēc meklēsim finansiālas iespējas darbu turpināt,” norāda viens no biedrības “Alūksnes makšķernieku klubs” dibinātājiem Igors Zvejnieks.

Biedrībā iesaistījušies entuziasti, tāpēc aktivitātēs tiek izmantoti personiskie līdzekļi. Taču vairāk finanšu līdzekļus paredzēts piesaistīt ar projektiem un pašvaldības atbalstu.

Komentāri 5

jancis31

pirms 6 gadiem gad bij auksta ziema upi bij zveinieks ta izgriezis ciet ,ka pat vezi isala .kur skatijas musu milie inspektori? apspraktu tie zusi *** tas tacis butu vajdzigs .

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 08:42

trr

par to taci tā arī īsti neesmu izpratis. Kā var to iznomāt kaut kādam brakonjeram? Tacim ir ezeru apsaimniekojoša funkcija, tā ir vienīgā hidrotehniskā būve, kas regulē ūdens līmeni Alūksnes ezerā, un kā to var nodot kaut kādam brakonjeram, kam nav vispār nekāda sakara ar ezera apsaimniekošanu.
Laikam likumi jāpastudē, varbūt ko atrodu :))

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 08:43

varēji pieminēt, ka varēja brakaram Daņilkinam taci arī Jušvajeva nemaz neiznomāt, bet nekādas sankcijas nevienam nav bijušas par nelikumībām ezerā, tirgo tik licenci nākamgadā un miers mājā... ka tik nauda, laikam ir 20mit gadu atklāti jāņirgājas par hamani un cik te nu sanāks arī par zvejnieku tad tikai laivu konfiscē un no ezera nost :D u nka nu vēl nedabo to laivu atgriezt un kompensēt morālo ..

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 15:41

trr

Nu nezinu, kā ar tiem rezultātiem, lai veicas :)
Makšķerēju katras brīvdienas Alūksnes ezerā, bet visa gada laikā man nevienu reizi nav paprasīta licence. Un uz ezera inspektorus esmu redzējis diezgan reti. Visam jau trūkst naudas, benzīnam, utt :(
Bet šāda ideja ir apsveicama ;)
Varēja jau labāk pavērot un patramdīt Daņilkinu, kas saimnieko tacī, lai vismaz zivju nārsta un pēcnārsta periodā ezerā saglabā nemainīgu ūdenslīmeni, kas zivju ikru attīstībai ir vitāli nepieciešams ;)

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:18

Cope un medības