Alūksnē medī ar cilpām 5

Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš informē, ka trīs rajonu – Alūksnes, Gulbenes, Balvu – mežu teritorijā pērn ir rīkoti 500 reidi. Tajos tika atklāti 10 medību noteikumu pārkāpumi, bet 2007.gadā – 19 pārkāpumi. “Tas gan nenozīmē, ka mazāk ir pārkāpumu. Iespējams, ka vienkārši nav izdevies tos atklāt,” spriež L.Kļaviņš.

Pagājušajā gadā tāpat kā 2007.gadā bijušas 4 nelikumīgas jeb malu medības. Tajās medību saimniecībai nodarīti 7600 latu zaudējumi. Nelikumīgi nomedīti 2 lūši Alūksnes, 2 aļņi Alūksnes un Gulbenes rajonā, 1 pīle Gulbenē. “Arī pīli nošaujot bez atļaujas, ir bijušas nelikumīgas medības. Var pasmaidīt, bet...” secina L.Kļaviņš.

Pirms diviem gadiem Balvu rajonā konstatēts, ka šauts pa mednieku līniju. Tikai laimīgs gadījums paglāba blakus stāvošo mednieku no trāpījuma. Šogad Balvu rajonā sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols par automātiskā medību ieroča lietošanu, kurā var ielādēt vairāk nekā trīs patronas. Bieži netiek ievērota prasība izlādēt ieroci, ejot prom no masta. Sevišķi grēko karabīņu īpašnieki, kuri uzskata, ka pietiek izlādēt patronas no patrontelpas. Taču likums nosaka, ka patrona nedrīkst atrasties patrontelpā un tai pievienotajā aptverē. Pērn kāds mednieks uz medībām Gulbenes rajonā ieradās ar svešu ieroci, kas ir nopietns pārkāpums. Turklāt medību vadītājs to neatklāja.

Sīkāks pārkāpums ir dokumentu aizmiršana mājās, bet arī par to mednieki tiek administratīvi sodīti

Pārbaudot mednieku kolektīvus, nav konstatēts, ka medniekiem pie apģērba nebūtu piestiprināti spilgtas krāsas elementi. Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, arvien vairāk notiek medības ar aizliegtiem medību līdzekļiem un rīkiem. Pērn šāds pārkāpums tika atklāts Balvos. Pagājušajā sestdienā Alūksnes rajonā tika izņemtas vairākas cilpas. Pirms vairākiem gadiem par šādu pārkāpumu vainīgais tika tiesāts un sodīts.

Ne vienmēr mednieki ievēro prasību – šaut tikai pa skaidri saskatāmu mērķi. Pērn Rēzeknes rajonā bebru medībās nošāva cilvēku. Gulbenes rajonā medībās tika ievainots lācis.

Nav bijuši nelaimes gadījumi, kad medniekam uzbruktu ievainots zvērs.


Komentāri 5

JOHN

pats tās cilpas lasīju ārā! :@ tizlie maliķi ! :@

pirms 12 gadiem, 2009.03.16 18:51

dunduks

tu esi :(((... vārds Alūksne, neizslēdz vārdus Alūksnes rajons, drīz būs novads, kāda starpība, Alūksne ir Alūksne ar visu rajonu, kurā atsevišķi pastāv arī Alūksnes pilsēta, kas arī ir Alūksne, bet ar vārdu Alūksne nav tā ka saprot - Alūksnes pilsēta, kā tev to gribētos... Loģiku vajag pastudēt, pažaļš izklausies, vai norūpējies, vai šausmīgi gribās kādam iekost, sīkaļa!

pirms 12 gadiem, 2009.02.20 14:14

:(((

Teksts tika izlasīts.
Kāpēc tad tekstā ir runa par Alūksnes rajonu, bet virsrakstā par Alūksni????

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 22:41

)))

nevajag lasīt tikai virsrakstu, bet tekstiņu arī!!! Tur ir Alūksnes rajons.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 22:11

:(((

Varbūt M.Dzene varētu konkrētāk paskaidrot, kurā vietā ALŪKSNĒ medī ar cilpām??? Varbūt tomēr Alūksnes rajonā?? Ja, piemēram Liepnā nošaus trīs vilkus, tad noteikti virsraksts būs "Alūksnē nošauj trīs vilkus"!
Prātiņ, ej pie aluksniesiem.lv žurnālistiem! Tur tevis trūkst tik pat daudz, kā AD!

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 21:41

Cope un medības