Alūksnes ezerā – atkal “Pavasara līdaka”

Tradicionālās spiningošanas sacensības Alūksnes ezerā notiks 16. un 17.maijā. Tās rīko Alūksnes pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes iestāde “Alja”.

“Alja” direktors Igors Zvejnieks informē, ka sacensību pirmajā dienā dalībnieku pulcēšanās paredzēta līdz pulksten 11.00 Ziemeru pagasta “Ezerlīčos”. Sacensības sāksies pulksten 12.00 un turpināsies līdz 19.00. Otrajā dienā makšķernieki lielākās līdakas izvilkt centīsies jau no pulksten 6.00 rītā, bet pulksten 14.00 skanēs sacensību beigu signāls.

“Galveno balvu saņems smagākās līdakas ieguvējs, summējot katras dienas lielāko līdaku kopējo svaru. Sacensības notiks divās kārtās. Katrā kārtā spiningotāji drīkstēs paturēt piecas lielākās līdakas, kuru garums nebūs mazāks par 60 centimetriem. Atsevišķi tiks reģistrēta smagākā līdaka. Ja līdaku svars būs vienāds, uzvarēs garākās zivs īpašnieks. Būs arī pārsteiguma balvas,” stāsta I.Zvejnieks.

Balvas nodrošina sacensību ģenerālsponsori un galvenie sponsori. Sacensības notiks individuālā konkurencē. Dalībnieki netiks dalīti vecuma un dzimuma grupās. Visiem makšķerniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, dalībai sacensībās ir jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte un spiningošanas licence no laivas Alūksnes ezerā. Makšķerēšanas kartes un licences varēs iegādāties reģistrācijas vietā. Sacensību rīkotāji nodrošina vakariņas, automašīnu stāvvietu un telšu vietu par brīvu.

Alūksnes domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka norāda, ka ar sacensību nolikumu var iepazīties domes mājas lapā internetā “www.aluksne.lv/dome” sadaļā “Sporta ziņas”.

Cope un medības