Alūksnes, Sudala un Indzera ezeros ielaidīs zandarta mazuļus 1

Alūksnes novada pašvaldības aģentūrai “ALJA” atbalstīti trīs projekti zivju resursu papildināšanai no Valsts atbalsta Zivju fonda līdzekļiem. Zivju krājumi ar zandartu mazuļiem tiks papildināti Alūksnes, Sudala un Indzera ezeros.

Alūksnes ezerā zandartu mazuļi jau vairākkārt ielaisti, bet Sudala un Indzera ezerā aģentūra to darīs pirmo reizi. Zivju mazuļus ezeros laidīs rudens pusē – septembrī. Alūksnes ezerā tie būs 39 669 mazuļi, Sudala ezerā – 14 000, bet Indzera ezerā – 13 000.“Sākotnēji mūsu prioritāte bija Alūksnes ezera sakārtošana. To esam veiksmīgi izdarījuši un viss ir nostabilizējies, tāpēc nu ir laiks ķerties pie citiem ezeriem, kas ir mūsu apsaimniekošanā. Nākamie lielākie ir Sudala un Indzera ezeri, tāpēc darbu turpinām ar viņiem,” stāsta aģentūras direktors Māris Lietuvietis.

Aģentūra valsts atbalsta saņemšanai iesniegusi arī citus projektus, bet vai tie tiks atbalstīti būs zināms mēneša laikā. M.Lietuvietis vien atklāj, ka iesniegti projekti pētniecībai, resursu aizsardzībai, kopā ar biedrību “C.Albula” - jauniešu izglītošanai.

Komentāri 1

ta luk

ļoti labi, sudalam un indzeram ir jāpalīdz

pirms 5 gadiem, 2016.04.07 12:38

Cope un medības