Dodas uz Makšķernieku olimpiādi Itālijā

Uz Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēm jeb tā dēvēto Makšķernieku olimpiādi Itālijā devusies Latvijas izlase, kuras 36 dalībnieku sastāvā ir 2 alūksnieši – Igors Dzilna un Sergejs Soldatovs. Viņi piedalās spiningošanā no krasta, bet pavisam sacensības notiek 5 makšķerēšanas sporta veidos.

Mūsu izlases komandu sastāvā, izņemot mazpazīstamo melno asaru spiningošanu, ir visi labākie makšķerēšanas sporta pārstāvji. Viņi ir guvuši labākos panākumus – komandās ir gandrīz visi šā gada Latvijas čempioni un medaļnieki. Pasaules spēles sākās 28.augustā Florencē ar grandiozu atklāšanas ceremoniju un turpinās līdz 4.septembrim dažādos valsts reģionos. Kopējais spēļu dalībnieku skaits ir iespaidīgs – tas pārsniedz 3000, starp kuriem ir labākie makšķerēšanas sporta speciālisti no 60 valstu makšķerēšanas sporta federācijām. No čempionātiem, kuros piedalās arī Latvijas komanda, vislielākā konkurence ir pludiņmakšķerēšanā.

Lai gan Latvijas makšķernieku panākumi biežāk ir saistīti ar zemledus makšķerēšanu, arī vasaras disciplīnās ir gūti panākumi – Normunds Grabovskis ir bijušais pasaules vicečempions pludiņmakšķerēšanā individuālajā vērtējumā, bet komandas ir ieguvušas bronzas medaļas arī citās disciplīnās. Pēdējais Latvijas spiningotāju sasniegums ir izcīnītās bronzas medaļas Rīgā notikušajā 2010.gada pasaules čempionātā spiningošanā no laivām. Lai gan makšķerēšanas sportā liela loma ir vietējo apstākļu pārzināšanai, tieši ar šīm disciplīnām saistās mūsu makšķernieku cerības ieņemt godalgotas vietas pasaules spēlēs.

Cope un medības