Eksāmenu kārto jaunie mednieki 5

Mednieku un medību vadītāju eksāmenu grafiks liecina, ka šogad pirmais pārbaudījums bija 29.janvārī, teorijā – Gulbenē, šaušanā pa kustošu mērķi – Zeltiņu šautuvē. Tāpēc eksāmenu kārtot bija ieradušies jaunie mednieki ne tikai no apkārtējiem, bet arī tālākiem rajoniem – Rēzeknes, Rīgas, Saldus, Valmieras un Valkas.

“Eksāmenu kārtoja tie, kuri vēlas kļūt par medniekiem vai medību vadītājiem. 28 vēlējās kļūt mednieki un 3 – medību vadītāji. Jāatzīst, ka man gribētos, lai zināšanas vienam otram jaunajam medniekam un arī medību vadītājam būtu labākas. Tomēr teoriju sekmīgi bija apguvuši 17 cilvēki. Tas ir labāk nekā citkārt. Pērn vidēji teoriju nokārtoja 30 procenti,” komentē Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

Viņš secina, ka teorijas apguve ir atkarīga galvenokārt no kursu kvalitātes, no cilvēkiem, kas tajos māca, un, protams, no katra ieinteresētības. Biļetē ir 60 jautājumi, uz kuriem atbildot var pieļaut 6 kļūdas. Uz jautājumiem ir jāatbild 90 minūšu laikā. “Daudzi jautājumi ir tādi, uz kuriem atbildes var loģiski izdomāt. Turklāt katram ir pieejams špikeris – internetā ir 600 jautājumi un atbildes. Daļa izkrīt eksāmenā neuzmanības dēļ, jo kārtīgi neizlasa jautājumu. Līdz ar to neizvēlas pareizo atbildes variantu,” skaidro L.Kļaviņš.

Ja ir izdevies nokārtot eksāmena teoriju, tad var doties uz šautuvi. Tur ir jāšauj ar gludstobra medību ieroci pa skrejošu mērķi un jāiegūst 40 punkti. Šo pārbaudījumu izturēja puse eksāmena kārtotāju.

Turpmāk katra otrā mēneša pēdējā ceturtdienā būs eksāmeni jaunajiem medniekiem un katra mēneša pēdējā piektdienā – medniekiem, kuri grib iegūt atļauju garstobra – vītņstobra medību ieroča iegādei.

Komentāri 5

Sarmīte

Ja ziniet adresi, kur var novilkt tagad derīgos jautājumus un atbildes mednieku vadītājiem, tad lūdzu atsūtiet uz manu e-pastu krasovska6@inbox.lv. Būšu ļoti pateicīga!!!

pirms 11 gadiem, 2010.07.22 10:47

kristaps

es aŗi gribētu zināt kur var atrast tos jau un atb

pirms 12 gadiem, 2009.05.31 13:17

kur interneta tos ipasi gudros mednieka jautajumus ar atbildem var dabut, kada adrese

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 09:09

Arturs

Vai varētu uzzināt kad sāksies mācības jaunajiem medniekiem Jaunannā,ja vispār sāksies.....

pirms 12 gadiem, 2009.03.17 15:41

Cope un medības