Gaida konflikta risinājumu 4

Latvijas Makšķernieku asociācija, Vides klubs un biedrība “FARIO” ir iesnieguši pieprasījumu par administratīvo procesu Zemkopības ministrijas pārraudzības iestādē Lauku atbalsta dienestā. Pieprasījums iesniegts sakarā ar Karvas hidroelektrostacijas būvniecību uz Vaidavas, drīzumā tiks saņemta atbilde uz pieprasījumu.

“Kad būs saņemta atbilde, lemsim par to, ko darīt. Manuprāt, hidroelektrostacijas būvatļauju var atcelt. Taču pagaidām situāciju negribu komentēt,” saka Makšķernieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvis Birkavs. Vides aizsardzības kluba viceprezidente Elita Kalniņa cer, ka izdosies apturēt Karvas hidroelektrostacijas būvdarbus. “Visi saprot, ka situācija ir absurda, bet neviens neko nedara, lai to mainītu. Ja HES būvētāja firma “Patina” saņems 350 000 latu finansējumu no klimata finanšu instrumenta līdzekļiem, tad mēs noteikti informēsim šīs naudas devējus Briselē, kādam mērķim to izlietos. Tiesa, pašlaik Vides un reģionālās attīstības ministrija ir apturējusi tās izmaksu,” komentē E.Kalniņa. Viņa uzsver - kādam ir jābūt atbildīgam, ka būvatļauja ir pagarināta desmit gadus un ka viss turpinās. Ja tagad atceltu būvatļauju, tad saglabātos izmaiņas, kādas veiktas vērienīgajos HES būvdarbos. Taču tad nebūs aizsprosta uz upes.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 29.jūnija numurā vai pērc maksas rakstu šeit .

Komentāri 4

Dziņa. Tavai zināšanai, salīdzinot tagadējo elektrības patēriņu ar padomju laikiem, tas samazinājies pa apm. 80%! Pagājušo gadu, pārpalikumu pārdeva! Tā lūk! Arī Latvenergo tie mazie hesiņi nav vajadzīgi! Sajāj upi, uzcel privātu būvi uz sava īpašuma un dabū valsts garantēto iepirkumu. Tobiš, maksā dubulto tarifu no mūsu kabatām. Forša uzņēmējdarbība!

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 17:20

Dziņa

Latvijas laikā nekādu problēmu ar šīm stacijām nebija un nebūs arī tagad nu nevajag raudāt neviens lielus lomus foreļu te nav ķēris , nav jau kodolreaktors. bet elektrostacija, Latvijas laikā nākotnē varbūt pat novadam būs vienīgie kas piegādās elektrību....

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 22:51

Apkārtējās vides izjāšana, tev ir uzņēmējdarbības čakarēšana?! Es, tādiem pi..riem, vispār neļautu saimniekot Latvijā!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 22:36

atbalstītājs

kur šie cīnītāji bija iepriekš? tā jau mēs mākam sa*** uzņēmējdarbību.

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 10:55

Cope un medības