Godprātīgais maksķernieks 13

Alūksnietis Sergejs Soldatovs makšķerēt dodas uz apkārtējām upēm, kur var izvilkt prāvas foreles. Šovasar tās ķeras labi, gadījies pat 25 zivju loms. Taču tās visas Sergejs atlaiž atpakaļ upē, sev paturot tikai vienu foreli.

“Ja katrs makšķernieks paņems atļautās trīs foreles, tad to paliks maz. Maluzvejnieku jau tāpat pietiek, tāpēc es izvelku un atlaižu. Makšķerēju prieka pēc,” saka S.Soldatovs.

Viņš to dara ne tikai tāpēc, ka ir jāievēro likumi un makšķerēšanas noteikumi. Tāda ir Sergeja pārliecība, tāpēc ne reizi vien ir informējis par maluzvejnieku pārkāpumiem. “Nav vērts riskēt, lai pēc tam maksātu lielu soda naudu. Ja ļoti vajag zivis, var aiziet uz veikalu un nopirkt. Jā, foreles nav lētas, bet sods maksā vēl dārgāk,” spriež makšķernieks.

Lielas pieredzes viņam nav. Tikai otro gadu Sergejs regulāri spiningo foreles kopā ar Igoru Dzilnu, kurš jau ir profesionālis. Visu brīvo laiku, apmēram 2 līdz 4 reizes nedēļā, viņš ir pie upes un makšķerē. Sergejs ir aktīvās makšķerēšanas cienītājs, tāpēc izvēlas staigāt gar Vaidavas vai Pededzes upes krastu, meklējot vietas, kur varētu būt foreles. Dažreiz veiksme smaida arī neprašam, tomēr ir jāzina, kur ir vērts iemest spiningu. “Kur nav nekāda patvēruma – ne akmeņu, ne bedres, ne ūdenī iekrituša koka, tur zivju nebūs. Foreles ir interesanti makšķerēt. Tiesa, kad ir tik karsts laiks kā tagad, tad foreli vai citu zivi reti gadās izvilkt,” atzīst Sergejs. Viņam sēdēt laivā uz ezera nav interesanti, to var kādreiz, bet ne regulāri. Par to S.Soldatovs pārliecinājās pagājušajā vasarā.

Komentāri 13

hyperGTS

1. ja zivij žaunas ir izārdītas tad viņu normāli neviens vaļā nelaiž....
2. arī kokiem sāp, kuri tiek zāģēti un dedzināti lai ziemā sasildītos..
3. zivij āķa gūtā trauma ātri sadzīst...
4. ok varbūt pat kautkādā mērā tas ir nežēlīgi, bet vai tad pozitīvāk ir savākt visas , pat zemmēra zivis kā daudzi to dara?
5. nezvai bieži zivs uzķeras, jo katra reize tai ir mācība....
... arī zivs pareiza izvadīšana un atlaišana ir makšķernieka atbildība, lai pret to apietos pēc iespējas saudzīgāk...
manuprāt lietderīgāk būtu runāt negatīvas lietas par tiem kas ķer ar tīkliem, vai arī patur visas pēc kārtas, nekā par to kurš pāris sekundes zivi papurinājis un atlaidis...

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 23:28

vīra pudelesbrālis

Ko smilksti?! Tādai frigīdai būtnei, caurās zeķubiksēs viņš jau nu zivi nenesīs! Sevišķi, foreli! To vienīgo, ko paņēma, aiznesa mīļākajai... :))))

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 08:11

Zaiga

Tiešām nesaprotu tos cilvēkus, kas zivis ķer un pēctam laiž vaļā.Ja vairāk kā 1 nevajag, neķer, kāpēc moki dzīvu radību?Riebjas arī skatīties Oltes raidījumus, kur zivi nobučo un palaiž vaļā. Ja gadījusies zemmēra- tad jālaiž vaļā, bet citādi- tas ir barbarisms ķert vairāk kā nepieciešams.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 18:34

MK

Sergej, malacis, tā arī turpini :), uz tikšanos jau nākamnedēļ :))

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 23:28

eva

17.07.2010. 08:31:54
Vai tad vienmēr jāiet zvejot.. lai tikai būtu ko vaigos stumt?! ... šitā rakstīts.iemācies lasīt

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 15:25

cik gan zemu var krist cilveki...vai tiesam nav ko citu darit, ka tikai kaut ko sliktu par citiem rakstit...cilveks stasta par to kas vinjam patik bet apkartejie par to pasmejas..kauns jums visiem...pasiem gan jau ka katru dienu akis lupa un naktsmajas meklejat parka zem solinjiem...ja cilveks spej apvienot patikamo ar lietderigo, tad kur ir problema?vai jums skauz ka vinjs ta var un jus ne?
p.s. boheema...tev skauz ka cilvekam ir valasprieks zvejosana?ja velies tak iesaisties pati, bus tev ar ko vaigos stumt..

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 08:31

Boheema

Tādi jau tie cilvēki ir.. nemāk saprast un gūt prieku no patīkamā! Vai tad vienmēr jāiet zvejot.. lai tikai būtu ko vaigos stumt?! ...

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 22:24

sieva

Ko stāsti pautus. Mājās nav ko ēst, ledusskapis tukšs,bet avīzei lielies. Būtu kaut vienu foreli mājās atnesis.Tik pļēguro ar draudziņiem pie ezera.

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 14:53

bize

ko muldi neesi noķēris nevienu foreli, ja esi, kā garšo????

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 14:50

vot šito nesaprotu??? ķert un laist vaļā, ķert un laist vaļā? sava prieka pēc??? no kā ir prieks? no tā, ka zivtiņām žaunas izārda? vai zivs nav dzīva radība, kam nesāp? Pašam āķi lūpā katru dienu, tad redzētu, cik priecīgs būtu. Stulbums. Kāpēc vispār jāraksta par tādiem???

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 11:18

Cope un medības