Guntars Briedis ieņem trešo vietu 4

Zemledus makšķernieki sacenšas uz Alūksnes ezera pēdējā ledus

Uz Alūksnes ezera pēdējā ledus pagājušajā sestdienā sacentās 34 zemledus makšķernieki. Bija izveidotas 5 komandas (katrā pa trim dalībniekiem), pārējie startēja individuāli. Daudziem interesentiem bija pārsteigums, ka sacensības beidzās ātrāk - nevis 14.00. bet 13.00. Vairāk foto šeit.

Nebija nevienas alūksniešu komandas
"Pirms sacensībām makšķernieki vienojās beigt stundu agrāk. Diemžēl sacensību nolikumā tas nebija atrunāts. Tik vēlu sacensības notika tāpēc, ka tās tika atliktas lielā sniega un ūden Tas kavēja makšķerniekiem pārvietoties pa ezera ledu, tāpēc gribējās sagaidīt labākus apstākļus. Tiesa, kušana bija ļoti strauja, un sacensības tika rīkotas pēdējā brīdī, kad tas nav vēl bīstami. Vietām ledus ir pat metru biezs," stāsta SIA "Alja" direktors Māris Lietuvietis.
Sacensību dalībnieku šoreiz bija mazāk nekā citkārt. Iespējams, tas skaidrojams ar Lieldienu brīvdienām, kad ir daudz citu pasākumu. Komandu vērtējumā savu prasmi zemledus makšķerēšanā apliecināja "Vidzemnieki" no Valmieras. Ritas Verzas - Grabovskas, Aināra Eglīša un Viestura Buka kopējā loma svars bija 6,100 kilogrami, kas ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām kā makšķerēšanas čempionātu līderi. Otro vietu ar 5,140 kilogramu lomu ieguva Balvu komanda "Liarps". Trešajā vietā - "Mētrienas" zemledus makšķernieki ar 4,360 kilogramu smagu lomu. Vēl bija komanda no Ogres un no Ikšķiles, bet no Alūksnes vai Apes novada šoreiz nebija nevienas komandas. Pagājušā gada sacensībās startēja 5 mūsējo makšķernieku komandas.  

Alūksnietis saglabā līderpozīcijas
Individuālajā vērtējumā uzvarētājs kļuva smiltenietis Kaspars Liepiņš, kura loms bija 2,220 kilogrami. Otrā vieta - valmierietim Kārlim Tālivaldim par 2,180 kilogramu lomu. Trešajā vietā palika alūksnietis Guntars Briedis, kurš bija uzvarētājs pagājušā gada sacensībās. Viņa loms - 2,020 kilogrami.

 

"Rezultāti ir ļoti līdzīgi. Tas nozīmē, ka visu izšķīra viena vai divas zivis. No malas vērtējot, šķiet, ka rezultāti varēja būt labāki. Tiesa, iepriekšējos gados zemledus makšķerēšanas sacensības bija Šūpalās un Melnumā, tāpēc tagad gribējās redzēt, ka veiksies šajā vietā," spriež M.Lietuvietis. Tika apbalvoti divu lielāko zivju makšķernieki. 180 gramus smagu plaudi izvilka alūksnietis Intars Peļņa un 180 gramus smagu asari - Māris Matijevskis no Mētrienas.

Komentāri 4

he

šokā, he.tajā peļķē ir palikušas tikai vardes. kurš tad alūksnietis ies tukšā ezerā bolīties, tad jau vannā lielāka copes iespējamība!

pirms 10 gadiem, 2010.04.14 09:31

nezinītis

noķert jau var,bet tad jau palīgos jāņem murdi,tines,kas arī 3-tas ieņēmējam nav sveša lieta...

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 19:56

Izbrīns

Esmu šokā. Alūksnes ezera makšķerēšanas eksperti nereti medijos apgalvo, ka uz Peipusu neesot vērts braukt, jo Alūksnes ezerā varot noķert vairāk un lielākas zivis. Kur tad viņu izcilie lomi???

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 18:40

Cope un medības