„Ilgāja zivtiņā” uzvar latvieši 2

Vakar  zemledus makšķerēšanas sacensībās „Ilgāja zivtiņa” Veclaicenes pagastā jau ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja latviešu komanda, savukārt  1.vietu ieguva Uģis Jukse no Zeltiņiem. Viņa noķerto zivju kopējais svars bija 987 grami.

2.vietā Raimonds Gusts no Jaunannas ar 688 gramus smagu lomu, bet 3.vietā Gatis Āboltiņš no Malienas, kurš krastā ieradās ar 639 gramiem zivju. Lielākais loms sieviešu konkurencē Indrai Troskai – 421 grams. Lielākās zivs gods igauņa Indreksa Lodeksa 204 gramus smagajam asarim, savukārt Andris Mičulis izmakšķerēja vismazāko zivtiņu – vien 6 gramus smagu asari.

Tradicionāli sacensībās Ilgāja ezerā, kas atrodas uz Igaunija un Latvijas robežas, piedalās igauņi un latvieši. Cīņa norit ne vien individuālajā konkurence, bet valstis savā starpā cīnās par ceļojošo kausu. To jau ceturto reizi ieguva latvieši. Latviešiem vidējais loms uz vienu dalībnieku bija 221 grams, igauņiem – 153 grami. Cīņa valstu starpā šogad bija ļoti taisnīga, jo sacensībās no katras valsts piedalījās 29 dalībnieki.

Līdztekus makšķerēšanas sacensībām pa Kornetu - Peļļu liegumu norisinājās „Slēpojums pa Veclaicenes ezeriem un kalniem”, atzīmējot Pasaules Mitrāju dienu. Tāpat arī krastā palikušie varēja nodoties dažādām aktivitātēm, baudīt gardu tēju un zivju zupu.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 2

Norcha

Galvenais, ka pabūts pie dabas... Cepuri nost tiem, kas ar tīru sirdi piedalījās! Nākamgad piedalīšos atkal. Visiem makšķerniekiem: "Ne asakas!"

pirms 8 gadiem, 2013.02.03 13:16

Cope un medības