“Ilgāja zivtiņas” ceļojošais kauss paliek Veclaicenē

Šogad starpvalstu zemledus makšķerēšanas sacensībās “Ilgāja zivtiņa 2011” Veclaicenē pārāki bija latvieši, rēķinot vidējo lomu uz vienu makšķernieku, tādēļ ceļojošais kauss arī šogad glabāsies Veclaicenes pagasta pārvaldē.

Ilgājs ir lielākais Peļļu gravas ezers, ko šķērso Igaunijas – Latvijas robeža. Sacensības uz tā notika jau otro gadu, kļūstot par jauku tradīciju. Pasākuma ierosinātājs ir Krabu ciema (Igaunija) iedzīvotājs Pēteris Lepps, kurš domubiedrus – veclaiceniešus Jāni Dambi un Jāni Prangeli - atrada Veclaicenes pagastā. Ideju realizēja Krabu ciema biedrība, sadarbojoties ar Veclaicenes pagasta pārvaldi un biedrību “Veclaicenes Avotiņš”.

“Makšķernieki, kuri reģistrējās, saņēma dalības medaļas. Pēc īsas uzrunas, instrukcijas un “ne asakas” vēlējuma 26 vīri un 2 sievas devās zvejā uz divām stundām. Igauniju pārstāvēja 8 copmaņi no Krabiem, Varstu, Veru. Latvijas komandā startēja 20 dalībnieki no Veclaicenes, Jaunlaicenes, Apes, Trapenes, Alūksnes, Malienas un Jelgavas. Abas sievietes makšķernieces aizstāvēja Latvijas godu,” stāsta veclaiceniete Maija Bleiberte.

Viņa norāda, ka krastā palikušie līdzjutēji laiku īsināja, apciemojot  makšķerniekus, vizinoties zirga pajūgā, piedaloties atraktīvās sacensībās, no kurām jautrākā bija zivju makšķerēšana ar asti no bundžām. “Visus sildīja ugunskurā vārīta krastmalas avenāju un citu zāļu tēja. Makšķerniekus no copes atpakaļ gaidīdams, mutuļoja zivju zupas katls,” saka M.Bleiferte.

Izvērtējot makšķernieku lomus, noskaidrojās, ka smagāko zivi ir izvilcis alūksnietis Andris Mičulis (98 grami), bet ar vislielāko zivju kopsvaru uz goda pjedestāla kāpa Juris Aigars Āboliņš no Jelgavas (1,090 kilogramus - 1.vieta), Andris Mičulis  (0,893 kilogramus – 2.vieta), jelgavnieks Aleksandrs Voroņins (0,842 kilogramus - 3.vieta). “Lai gan lomi bija dabu saudzējoši (tātad pamazi), sacensības pierādīja, ka makšķerēšanas azarts piemīt gan  5 gadus vecajam igauņu puisēnam, gan 69 gadus sasniegušajam Apes kungam. Komandu vērtējumā, rēķinot vidējo lomu uz vienu makšķernieku, pārāki bija latvieši, un ceļojošais kauss atgriezās Veclaicenes pagasta pārvaldē,” stāsta M.Bleiferte.

Pasākumu finansiāli atbalstīja un balvas gādāja Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja”, SIA “Pie Zvejnieka”, biedrība  „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvalde un igauņu uzņēmēji.

Veclaicenes pagasta pārvalde pateicas “Aleju” māju saimniekiem Margai Kazakai un Maigonim Rencim, Ilgāja ezera kaimiņiem Andrejam Gruģim, Eināram Jēkabsonam, galvenajai pavārei Melitai Dambei, veclaiceniešiem, kuri palīdzēja sacensību vietas iekārtošanā un pasākuma vadīšanā, kā arī par sadarbību igauņu kolēģiem.

Cope un medības