Izveido biedrību medniekiem

Līdz šim medniekiem trūcis vienotības, lai aizstāvētu savas intereses, tādēļ izveidota biedrība “medniekiem.lv”. Tā ir virtuāla, viegli pieejama organizācija internetā.

“Aizpildot iestāšanās anketu forumā “www.medniekiem.lv”, katrs mednieks var nonākt demokrātiskā vidē, kurā ik dienu var brīvi izteikt savu viedokli un aktīvi ietekmēt medību nozarē notiekošo,” informē biedrības “medniekiem.lv” valdes pārstāvis Ilgvars Zihmanis.

Iestājoties biedrībā, balsstiesības var iegūt jebkura fiziska persona. Iestāties var arī juridiska persona, piemēram, mednieku klubs, taču bez balsstiesībām. Citu ierobežojumu juridiskām personām nav. Fiziskajām personām, kuras biedrībā iestāsies decembrī, biedra nauda par 2011.gadu būs divi lati, juridiskajām personām – desmit lati.

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris Laimonis Kļaviņš uzskata, ka biedrība būtu vajadzīga, ja tai izdotos piesaistīt un ieinteresēt medniekus apvienoties. “Apsveicami ir jau tas, ka cilvēki vismaz cenšas kaut ko darīt. Citādi nav iedomājama virzība uz priekšu, jo Latvijā trūkst visus vienojošas sabiedriskas organizācijas. Mednieku asociācijā ir iestājušies maz mednieku, tas nozīmē, ka tai nav mednieku atbalsta,” spriež L.Kļaviņš. Viņš uzsver, ka biedrības izveide rada konkurenci, kas varētu veicināt arī Mednieku asociācijas aktivitātes, liekot tai darboties enerģiskāk un aizstāvēt mednieku intereses. Tāds ir arī biedrības “medniekiem.lv” mērķis.

Cope un medības