Janvārī zivis ir mazaktīvas 4

Vienalga – sniegpārslas kutina vai sals kniebj degunā, vienmēr uz Alūksnes ezera sēž pa kādam zemledus makšķerniekam. No malas skatoties, tas šķiet savādi. Taču alūksnietis Aigars Luiks atzīst, ka tieši tas priecē: “Tad jūtu, ka esmu dzīvs! Un, ja vēl zivis ķeras...”

Ar ūdas var izvilkt līdaku
A. Luiku uz Alūksnes ezera pie Melnuma var redzēt bieži. Viņš secina, ka šoziem zivis ķeras vidēji. “Protams, lomi ir dažādi. Vienu dienu ķeras sliktāk, otru - atkal labāk, kā nu gadās. Veiksme uzsmaida, ja ar ūdu gadās izvilkt kādu līdaku. Ja vēl kādi astoņi kilogrami brekšu izvelk, tad ir pavisam glauni. Arī par lielāku asari ir gandarījums,” spriež makšķernieks. Viņš Melnumu iecienījis tāpēc, ka tas ir tuvāk dzīvesvietai. Turklāt šajā vietā ezerā ir sēkļi, starp kuriem ir padziļinājumi, tāpēc var izlikt gan ūdu, gan bļitkot. A.Luiks atzīst, ka lomu nosaka laimes spēle. “Var gadīties, ka ķeras tam, kas makšķerē netālu blakus, bet man nekā. Citreiz atkal saķeras man, atstājot tukšā citus makšķerniekus. Lai arī ko darītu, nekad nevar būt drošs, ka izvilks asari vai līdaku,” secina A.Luiks. Šoziem viņš vēl nav braucis uz Peipusa ezeru. Makšķerēšanas karti šim mērķim viņš ir nopircis un cer, ka tomēr izdosies nokļūt Peipusā. “Ar finansēm ir sliktāk, tad jau būtu aizbraucis. Arī makšķerēšanas sacensībās ir liela dalības maksa, tāpēc nepiedalos. Ja būtu labi apmaksāts darbs, tad visu varētu atļauties,” saka A.Luiks.

Par brekšiem nepriecājas

Arī alūksnietis Gunārs Rozenbergs šoziem nav bijis Peipusā. “Ja reizi aizbrauc, tad gribas vēl un vēl,” pamato makšķernieks. Uz Alūksnes ezeru viņš dodas brīvdienās. G.Rozenbergs atzīst, ka labi ķeras brekši, ko viņš nemaz negrib izvilkt. “Ja ķertos līdz kilogramam un smagāki brekši, tad vēl varētu ņemt. Bet mazākus nav vērts – asakas vien ir. Es vairāk bļitkoju, tāpēc ir kā jau janvārī - klusums,” skaidro G.Rozenbergs.  Viņš secina, ka sniega ir par daudz gan uz Alūksnes, gan uz Peipusa ezera. Ir sniega kārta, ledus, sniega putra un atkal ledus, tāpēc zem tā ir ļoti tumšs un zivis nav aktīvas. “Ja godīgi, apstākļi zemledus makšķerēšanai nav tie labākie. Pagājušajās brīvdienās bija diezgan daudz makšķernieku uz Alūksnes ezera, bet neķērās ne velna. Tiesa, es savu ziemas lomu esmu jau izvilcis. Uz pirmā ledus man tika daudz lielu asaru,” atklāj G.Rozenbergs. Viņš domā, ka lielāki lomi atkal varētu būt tad, kad ledus būs brīvs no sniega. Tad zivis kļūs aktīvākas.  

Pārbaudēs atklāj pārkāpumus

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis atzīst, ka šobrīd nav iespējams salīdzināt zemledus makšķernieku skaitu ar pērno ziemu. Daudzi ir iegādājušies makšķerēšanas licences uz gadu, tāpēc nevar zināt, kad tie makšķerē. “Katrā ziņā uz ezera makšķernieku ir diezgan daudz. Pārbaudēs atklājas, ka starp tiem ir arī pārkāpēji, gan vietējie cilvēki, gan atbraucēji. Ziemas periodā ir sastādīti pieci protokoli tiem, kuri makšķerē bez licences un makšķerēšanas kartes. Par to var sodīt no 20 līdz 500 latu apmērā, sodu nosaka Jūras iekšējo ūdeņu pārvalde,” informē M.Lietuvietis. Viņš norāda, ka ledus biezums zemledus makšķerēšanai ir pietiekams.

Komentāri 4

psihs

mana sieva arī janvārī galīgi mazaktīva palikusi

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 23:00

copētājs

Viņš norāda, ka ledus biezums zemledus makšķerēšanai ir pietiekams.

Par sho te teikumu var tikai pareekt, ko stulbaaku pateikt gruuti:DDD
Ziemas pashaa kalngalaa ko taadu teikt ir peedeejais stulbums...

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 10:28

Cope un medības