Kā cirtīs kokus ārpus meža? 5

Alūksnes novada domē sākts darbs pie jaunu saistošo noteikumu izstrādes, kas noteiks kārtību koku ciršanai ārpus meža.

“Šā gada maijā izdoti jauni Ministru kabineta noteikumi par koku ciršanu ārpus meža, kas paredz -  vietējās pašvaldības novada domei jāizstrādā arī savi saistošie noteikumi, nosakot koku ciršanas izvērtēšanas kārtību un sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad jārīko publiskā apspriešana,” teritoriālās komitejas sēdē informēja Alūksnes novada domes ainavu arhitekts Agris Veismanis. Ministru Kabineta noteikumi paredz: ja koku ciršana nepieciešama būvniecības īstenošanai un būvprojektā norādīti izcērtamie koki vai koku apjoms, kompetentas institūcijas izsniegtā būvatļauja uzskatāma arī par būvniecības dokumentācijā minēto koku ciršanas atļauju. A.Veismanis norāda -  pašvaldības noteikumos vēlas iekļaut punktu, ka pirms būvprojekta vai derīgo izrakteņu ieguves dokumentācijas apstiprināšanas būvvaldē, ja tajā paredzēta koku nociršana, vispirms jāiegūst saskaņojums ar Alūksnes novada apstādījumu komisiju, pretējā gadījumā nebūšot speciālista atzinumu par to, cik vērtīgi vai nevērtīgi ir nocērtamie koki.

“Paredzēts, ka pašvaldībai jārīko arī publiskā apspriešana, bet nav noteikts, cik ilgā laikā šādos gadījumos izsniedz atļauju, tāpēc to atrunāsim. Tāpat arī gadījumus, kad jārīko sabiedriskā apspriešana koku nociršanai. Tas būtu, ja koki atrodas sabiedrībai pieejamā objektā un uz tiem neattiecas Ministru kabineta punkts par kokiem, kas apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu. Gadījumos, kad paredzēta koku retināšana publiskā skvērā vai parkā, bet koki nav ne nokaltuši, ne bīstami, kā arī ja plānota jaunbūves celtniecība,” skaidro A.Veismanis. Par koku nozāģēšanu ir jāmaksā arī zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu. Tas nav jādara gadījumos, ja koks ir bīstams. Pašvaldības noteikumos grib paredzēt, ka ciršanas atļauju varēs saņemt 10 darba dienu laikā pēc zaudējumu atlīdzības samaksāšanas un kvīts uzrādīšanas.

Par jaunajiem noteikumiem deputāti varētu lemt augustā. Teritoriālās komitejas deputāti un pagastu pārvalžu vadītāji tagad iepazīs jau paveikto noteikumu izstrādē un līdz augusta komitejai izteiks vēl  savus priekšlikumus.

Komentāri 5

kur tad Ciemiņš palicis, ka nelien laukā no krūmiem ar atmaskojumiem ??? vai tad vēl šeptē Alūksnē vai aitraucies uz Latgali-māti ????

pirms 8 gadiem, 2012.07.16 09:27

hi

Alkašas "saimnieko" pa novadu kā pa savu kuhņu...

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 22:13

Kabatas, tādas, kā cauras izskatās! Komisijā jau Veismanis galva?

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 12:45

...??

tās kabatas jau visu laiku vienas un tās pašas..ja nu vienīgi galvenajai kabatai vēl ar kādu dažbrīd jādalās....

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 12:38

Gribas pajautaat apstaadiijumu komisijai - ceela Elvi veikalu, tagadeejo maximu, bija paredzeets apstaadiijumos atstaat viitolu, tika uztaisiits projekts. Kur tas lielais viitols palika ? Tas nebija parasts viitols. Nav ! Uzspljaut shai komisijai par kokiem, ka tikai sablekjo par atljauju n ocirst. Man arii ineteresee kur tie nozaagjeetie koki paliek - aarpus mezha nozaagjeeties ? kura kabataa nauda par vinjiem iebirst ??????

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 11:44

Cope un medības