Konkursā stāsta “Kā es manīju lāci”

Latvijas Dabas muzejā pagājušajā sestdienā notika konkursa “Kā es manīju lāci” noslēguma pasākums, kurā starp 12 labākajiem stāstu autoriem tika apbalvota mārkalniete Jolanta Kļava.

Konkursa organizatore Una Bērziņa stāsta, ka šis konkurss tika rīkots, aizvadot pagājušā gada dzīvnieku – brūno lāci. Pavisam konkursā tika iesniegti 50 stāsti no visas Latvijas, ko vērtēja trīs vecuma grupās. Jaunākajam dalībniekam ir 12 gadi, bet vecākajam – 85 gadi. “Visaktīvākie stāstu iesūtītāji ir no Latvijas ziemeļaustrumu daļas, kur šie dzīvnieki ir manīti. Nereti lāči šajā teritorijā ienāk no Krievijas. Tomēr konkursa stāsti ir galvenokārt par lāčiem, kuri redzēti zooloģiskajā dārzā. Viena klase stāsta par zooloģiskā dārza filiālē Kalvenē sastapto lāču ģimeni. Ir arī stāsti par Krieviju un Rumāniju, kur brīvā dabā tiešām var sastapt lāci. Bet Latvijā ir redzētas pekaiņa pēdas,” stāsta U.Bērziņa.

Noslēguma pasākumā varēja klausīties speciālistu stāstījumu par lāču sugām Latvijā un pasaulē, kā arī labāko un interesantāko stāstu fragmentus autoru izpildījumā. Žūrijas pārstāvji dalījās iespaidos par vērtēšanu. “Labāko stāstu autori saņēma videokasetes un spēles par dabu, dabas vērotāju grāmatas un muzeja bukletu komplektus,” norāda U.Bērziņa. Pēc pasākuma interesenti tika aicināti uz izstādi “Līgatnes lāči” un ekskursijā pa muzeju. Visiem dalībniekiem, kuri iesūtīja savus stāstus konkursam, bet neieradās uz noslēguma pasākumu, būs iespēja līdz Jāņiem bez maksas apmeklēt muzeja pamatekspozīcijas.

Cope un medības