Lielākā – 5,1 kilograms 1

Ar kocēnieša Anda Zēvalda uzvaru sestdien Alūksnes ezerā beidzās ikgadējās spiningošanas sacensības “Alūksnes līdaka 2012”. 53 dalībnieku konkurencē A.Zēvalds izvilka sacensību lielāko lomu – 5,1 kilogramu smagu un 90 centimetrus garu līdaku.

Savukārt par 2. un 3.vietu vietu cīnījās cēsnieks Uģis Smirnovs un rīdzinieks Eduards Bondarenko, kuru līdakas bija 3,6 kilogramus smagas. Šoreiz vietu sadalījumu noteica pēc līdaku garuma un 2.vietu ieguva U.Smirnovs, kura līdaka bija 85 centimetrus gara, bet 3.vietā palika E.Bondarenko ar 2 centimetrus īsāku līdaku. Lielākā asara balvu saņēma  Jānis Urniežus, kurš bija noķēris 700 gramus smagu un 37 centimetrus garu asari. Savukārt lielākā zandarta un trīs līdaku lielākā kopsvara balvas netika pasniegtas, jo neviens neizvilka zandartu un nevienam trīs līdakas nebija garākas par 60 centimetriem.

Pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis stāsta, ka sacensības neveiksmīgas bijušas alūksniešiem, pašiem ezera pazinējiem un uz goda pjedestāla šoreiz kāpa makšķernieki no citiem novadiem. “Sacensību uzvarētājs atzina, ka Alūksnes ezerā spiningo vien otro reizi un viņam neesot bijis nekādas sajēgas par labākajām vietām. Arī 2. un 3.vietas ieguvēji nebija bieži viesi Alūksnes ezerā. Savukārt vietējie, kuri ezeru pārzina kā savu kabatu, brauca pa zināmām vietām ar zināmiem mānekļiem, bet rezultātā palika bez lieliem lomiem. No 53 dalībniekiem krastā ar lomiem ieradās vien 16 dalībnieki,” stāsta M.Lietuvietis. No alūksniešiem lielākās līdakas izvilka Igors Dzilna (2,6 kilogrami), Andrejs Štaurs (2,1 kilograms) un Māris Gailišs (1,8 kilogrami).

Komentāri 1

Vai sacensībās, zemledus makšķerēšanā, 1. vietas ieguvējs nepiedalījās?

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 12:20

Cope un medības