Lielākā līdaka sver 1,6 kilogramus

Spiningošanas sacensībās “Alūksnes rudens līdaka 2011”, kas pagājušajā sestdienā notika atpūtas kompleksā “Jaunsētas”, uzvarējis alūksnietis Aivars Sniķeris Viņš ir starp trim veiksminiekiem un godalgoto vietu ieguvējiem, kuri izvilka nolikumam atbilstoša lieluma līdakas. Pirmo vietu A.Sniķeris ieguva par 1,6 kilogramus smagu un 64 centimetrus garu līdaku, kas viņam pašam šķiet neticami.

Otro vietu ar 1,4 kilogramus smagu un 61 centimetru garu līdaku ieguvis rīdzinieks. Bet trešais rezultāts atkal alūksnietim Kalvim Tumševicam. Sākumā gan galvenais tiesnesis Jānis Sniķeris sprieda, ka līdaka nav 60 centimetrus gara, tomēr rūpīgāk mērot atzina – sasniedz šo garumu un sver 1,3 kilogramus. Arī prāvāko asari – 0,5 kilogramus smagu un 33 centimetrus garu – izvilka alūksnietis Arvis Makars. Taču nevienā lomā nebija zandarta, tāpēc nebija arī šīs balvas ieguvēja. Par dalību sacensībās balvu – torti - saņēma sievietes: alūksniete Eva Antra Raipale, kā arī rīdziniece un madoniete.

Sacensību organizators – pašvaldību aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis secina, ka bažas par miglas ietekmi bijušas pamatotas. Tiek pieļauts, ka turpmāk sacensību norisi varētu pārcelt uz vēlāku laiku, kad migla parasti ir izklīdusi. M.Lietuvietis atzīst, ka tik daudzu spiningotāju dalība sacensībās liecina par informētību, ka Alūksnes ezerā ir zivis. Diemžēl par šo spiningošanas sacensību neparasti mazu kopējo lomu liecina tas, ka 92 dalībnieki tiesnešu vērtēšanai nodevuši vien četras līdakas.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 7.novembra numurā.

Foto šeit .

Cope un medības