Lielākais loms – 12,4 kilogrami 19

Pēc četru stundu copes uz Alūksnes ezera “Šūpalās”  35 vīru konkurencē noskaidroti tradicionālo zemledus makšķerēšanas sacensību „Alūksne 2012” uzvarētāji gan individuālajā, gan komandu konkurencē. Prāvākos lomus izvilka pašmāju makšķernieki.

Individuālajā konkurencē pirmajā trijniekā vienīgi alūksnieši. 3.vieta pērnā gada sacensību uzvarētājam Valdim Leišavniekam, kurš izvilka 10,5 kilogramus zivju, kas ir uz pusi vairāk kā iepriekšējā gadā. 2.vietā Ainars Melders ar 10,8 kilogramus smagu zivju lomu, bet 1.vietā Guntars Briedis, kurš guva 12,4 kilogramus zivju.

Septiņu komandu konkurencē trešo labāko rezultātu uzrādīja ogrēnieši Aldis Vārna, Juris Nagainis un Agris Rudzāns, kuru kopējais loms bija 13,2 kilogramus smags. 2.vieta limbažniekiem Valdim Janitēnam, Artūram Berdinskim un Arnoldam Grebežnikim ar 15,8 kilogramiem zivju, bet 1.vieta pašmāju zemledus makšķerniekiem Ainaram Melderam, Guntaram Briedim un Mārtiņam Bindemanim jeb komandai “Astes un Ūsas”. Viņu kopējais loms bija 27,3 kilogramus smags. G.Briedis atzīst, ka sacensību sākums nebijis īpaši cerīgs, taču rezultātā labi ķērušies brekši.  

Dienas lielākais loms M.Bindemanim – 543 gramus smags breksis, savukārt mazāko zivi izvilka Valdis Prancāns no Balviem – sešgramīgu asari. Godināts tika arī sacensību jaunākais dalībnieks  - četrpadsmitgadīgais Dainis Kozlovecs no Alūksnes, kura dienas loms – 5 mazas zivis ar kopējo svaru 12 grami. Sacensību dienā kopā tika izvilkti 118 kilogrami zivju.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis stāsta, ka šogad dalībnieku ir vairāk kā pērnajā gadā. “Cerējām uz vēl lielāku dalībnieku atsaucību, jo šīs ir pēdējās sezonas zemledus makšķerēšanas sacensības. Citur zied jau puķes, bet pie mums vēl pusmetru, metru biezs ledus. Kā vienmēr pavasarī lomi Alūksnes ezerā ir bagātīgi,” stāsta M.Lietuvietis un atklāj, ka zemledus makšķerniekiem aizejošā sezona ir bijusi veiksmīga, īpaši labi ķērušies asari. 

Vairāk foto šeit .

Komentāri 19

asaris

To Puika no pagalma
Skaidrs ir tas, ka ne reizi neesi bijis šādā pasākumā, bet gudri d...māki.
Protams, ka ir atzīmēta teritorija un apvilkti iebarotie āliņģi, kuros nedrīkst ķert zivis.

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 21:26

Puika no pagalma

Tu jau esi izskaitļots ? Rodas jautājums ! Tu - 30 grādos arī uz ledus sēdēji vai Tev piemīt, kaut kādas spējas ?

Runa taču iet par makšķerēšanas sacensībām ? Kāds uzvar, kāds zaudē. Protams, daļa jau pāris dienas iepriekš sabaroja sev vietas un aidā, vilka vienu pēc otras. Tā tas notiek katru gadu. Varbūt būtu laiks padomāt par zonām, tad tas būtu daudz godīgāk.

pirms 8 gadiem, 2012.04.12 01:33

tas kas zin

Zinu, kas esi. Pavisam drīz to sapratīsi, ka zinu!!! Tu jau esi izskaitļots, tā, ka gaidi tikšanos... Ir redzēti un satikti tādi datorērgļi, kad nonāk aci pret aci, bikses pilnas. Mans ieteikums iepērc pamperus.

pirms 8 gadiem, 2012.04.05 23:08

nulle

tas, kas zin. Es taču esmu nekas-nulle! Kā tu perdel mani vari ievērot? Tāds blā, blā, blā...ne tu zini, kas esmu. ne manai limībai diagnozi vari noteikt! Atā defektīvais! Vienvārdsakot-pajoliņš esi! Hāaa hāaaa hāaaaaaaa! :)))

pirms 8 gadiem, 2012.04.05 18:29

t

Tam tur, nekam, var teikt ka absolūtai nullei!!!
Slims tu puis esi!!! Esmu ievērojis, ka tev tāda mānija, kā visur sazvērestības un netaisnības meklēt. Kā to slimību sauca....šizofrēnija? Varbūt kaut kā savādāk. Pietaupi pelēkās šūniņas, iespējams, vēl noderēs, lai gan, tādus, kā tu, vairs nav iespējams izārstēt. Droši vien , ka draugs vai labs paziņa vai pats, vai svats vai advokāts esmu. Kā gan savādāk? Uzmini nu? Vieni nelabi smird, citiem tas gaiss jāizkliedē. Ir balts, ir melns, ir ciets, ir mīksts un tā tālāk. Kā tai tranzīta dziesmā skan: es nevaru būt balts, jo tas nav iespējams, jo visam vienmēr jābūt līdzsvarā...
Elpo dziļi...

pirms 8 gadiem, 2012.04.04 13:25

tas kas zin, klau defektīvais ībli! Es aiziešu uz poda, bet tu atnāc un apēd manu "saražoto"! Ja, tu aiztāvi to maliķi, tātad esi pats vai viņa drauģelis! Koroče: sasi u dohloi obezjani, saprati?! :))))))

pirms 8 gadiem, 2012.04.04 12:08

biju

Biju, bet neko nevinnēju, un nav nekāda naida ne pret organizatoriem, ne pret uzvarētājiem. Un neko tādu aizdomīgu par negodīgumu nemanīju, lai gan skaitos tīri acīgs vīrelis. Ko var melst niekus. Tā ir bļitkošana, un bļtkošanā ir tāpat kā ar bitēm un sievietēm, neko nevar skaidri zināt.
Apsveicam uzvarētājus, ielika mums pamatīgu kloķi. Un samierinamiesar to. Man ar laikam vajadzēja uz breksēniem iet, nevis asarus ganīt.

pirms 8 gadiem, 2012.04.04 01:34

tre

Ar tādu cirku sacensību organizatori tikai atbaida nakotnē normālu makšķernieku piedalīšanos .

pirms 8 gadiem, 2012.04.03 21:59

tas, kas zin

Tam tur bez nosaukuma, vienvārdsakot nullei.
Ja jau tev nav nekāda sakara, un tev ir pilnīgi po...., tad nebezdi.....un ar tām sakarībām, ko tu te uzskaiti vari aiziet uz poda. Pieņēmumu formā runā, tātad truli muldi....

pirms 8 gadiem, 2012.04.03 20:03

es

Ceru, ka skauģiem no skaušanas pumpas uz pakaļas uzmetīsies. Nevajag laist šķidru, ja neesat redzējuši. Tiešām vieni nelabvēļi. Jums no tās aprunāšanas paliek labāk?

pirms 8 gadiem, 2012.04.03 11:24

Klau, tu tas kas zin! Ja man būtu kāda saistība ar copi vai arī būtu tais mačos piedalījies-varbūt skauztu. Man ir pilnīgi po... , kurš uzvarēja. Zinot dažu "līderu" negodīgo uzvedību pie ūdeņiem, maz ticams ka sacensībās viss noritēja tīri !!!
Tas pats fakts, ka zivis nosvēra un varēja stiept prom , vells zin kur! Nosvērtām zivīm jāpaliek pie tiesnešiem, kamēr netiek reģistrēti visi lomi!!! Vēl viens fakts, visai līderu komandai pārsteidzoši labi rezultāti! Arī sakritība? Var faktus saukt vēl nu vēl, bet tas nav svarīgi!

pirms 8 gadiem, 2012.04.03 06:44

tas, kas zin

Lūk, skauģu bars pa datoru mokās,
Kā zutis pa ezera dzelmi lokās.
Visiem bij iespēja tāda dota,
Ar makšķeri lielo lomu vākt,
Un arī vienā dienā uz troņa kāpt,
Bet tomēr vieglāk ir kādam uz galvas uzkakāt!!!
Vēlu veiksmi turpmākos makšķerēšanas pasākumos!!! Arī jums neveiksminiekiem, gan jau kādreiz paveiksies, bet tam ir pienācīgi jāsagatavojas, ik pa reizei, pārlasot zemūdens pasaules noslēpumus un parašas.
Ne asakas!!!

pirms 8 gadiem, 2012.04.02 21:26

Hmm, jābūt baigi pārliecinātiem par savu uzvaru, samaksājot gan komandas, gan individuālo dalības maksu!!! Ka tik iepriekšējā dienā nav sabaroti āliņģi? Vienvārdsakot-tādi sētas mači vie n ir!!!

pirms 8 gadiem, 2012.04.02 20:04

Ko ņematies - labāk ejiet tagad pie Ainara zivis ēst - gan jau uzcienās, kur liks tik daudz! :))

pirms 8 gadiem, 2012.04.02 13:37

V

Lūdzu publicēt labos civēkus kuri atdeva savas zivis Tunčam un Aināram.

pirms 8 gadiem, 2012.04.01 17:22

savējā

Meldža izvilcis savu īsto paslēpto "LAŠU LOMU"... Super būs beidzot kādam pierādījumi.....(April.April)

pirms 8 gadiem, 2012.04.01 12:54

Cope un medības