Mednieki saņem sertifikātus

Pagājušās nedēļas nogalē Jaunannas pagasta apmācību centrā „Mežtekas” beidzās mednieku kandidātu un medību vadītāju kursi.

Šos kursus organizēja Valsts meža dienesta Konsultāciju pakalpojumu centrs sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža zinātnes un tālākizglītības centru. Kursu teorētiskā daļa aptvēra tēmas par medību un ieroču likumdošanu, dzīvnieku bioloģiju, ekoloģiju un uzskaiti, populāciju selekciju un pieaugumiem, kā arī biotehniskajiem pasākumiem un postījumu novēršanu, kā arī par medību tradīcijām Latvijā un pasaulē, medību trofeju vērtēšanas sistēmu, šķirnes medību suņiem un jaunākajiem pētījumiem medību saimniecībā.


Kā atklāj kursu organizatori, šo tēmu saturs izstrādāts tā, lai ikviens kursants sekmīgi nokārtotu  eksāmenu Valsts meža dienestā. Jaunannas pagasta apmācību centrā „Mežtekas” rīkotās apmācības apmeklēja gandrīz 20 kursanti, kur izziņu par pilna apmācību kursa noklausīšanos un nepieciešamo zināšanu ieguvi, ieguva 12 mednieku kandidāti un septiņi topošie medību vadītāji. Nākamās apmācības Alūksnes rajonā plānotas rudens pusē

Cope un medības