Mednieku sacensībās saņem - godalgas

Virešu un Gaujienas pagasta mednieki aktīvi iesaistījās mednieku sacensībās “Lejasciema kausi 2010”, kas šopavasar notika 14.reizi. Tajās piedalījās gan Gulbenes, gan apkārtējo novadu mednieki, pavisam 9 komandas.

Ļoti kupls dalībnieku skaits bija šaušanas sacensībās. Šaušanā pa skrejošu zaķi 2.vietu izcīnīja Kārlis Iesalnieks (komanda “Vidagas pūces”). “No Apes novada bija trīs komandas, vēl “Pelēči” no Virešiem un “Gaujmala”, kurā bija Gaujienas mednieki. Esmu priecīgs, jo vienīgais individuālajā vērtējumā ieguvu godalgotu vietu. Varu būt lepns, ka savos vīra gados pārspēju jaunākus medniekus,” atzīst K.Iesalnieks. Viņš secina, ka 57 mednieku konkurencē iegūt 2.vietu ir lielisks rezultāts. Turklāt uzvarētājam – lejasciemietim Aināram Kuprovskim - K.Iesalnieks zaudēja tikai nedaudz.

Mednieks uzskata, ka panākumu pamatā ir treniņš. “Katrs muskulis ir jātrenē. Visu mūžu ir kaut kas darīts un sportots. Protams, neesmu profesionālis, kurš tikai šauj un šauj. Gadās visādi, arī zaudēt,” spriež K.Iesalnieks. Tagad viņš gatavojas žurnāla “MMD” kausa izcīņas sacensībām Ādažos, kurās piedalās jau vairāk nekā desmit gadus.

Šaušanā ar gludstobra ieroci pa stāvošu mežacūku komandu vērtējumā 2.vietā ierindojās “Pelēči”. Arī šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni komandu vērtējumā otrie labākie bija “Pelēči”.

Savukārt makšķerēšanas sacensībās 2.vietu ar 0,886 kilogramus smagu lomu izcīnīja Oskars Kazaks (“Gaujmala”), bet komandu vērtējumā “Gaujmala” palika 3.vietā. Jautrības stafetē labākie izrādījās “Pelēči”, bet 3.vietu ieguva “Vidagas pūces”.