Medniekus mudina būt aktīvākiem

Trakumsērgas vakcinācijas efektivitātes kontrolēšanas nolūkos Pārtikas un veterinārais dienests kopš 21.oktobra no medniekiem pieņem nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai. Diemžēl Alūksnes un Apes novados mednieku atsaucība nebūt nav tā lielākā.


Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa informē, ka astoņu novadu Austrumvidzemes teritorijā, kurā ietilpst arī Alūksnes un Apes novadi, plānots pieņemt 292 dzīvniekus.

“No Apes un Alūksnes novadiem šobrīd plāns ir izpildīts par 20 procentiem,” uzsver I.Tomiņa.

Katrs mednieks var sagaidīt analīžu rezultātus un paņemt nodīrāt dzīvnieka ādu, ja viņam ir vēlme saglabāt tā kažoku. Nomedītos dzīvniekus vēl līdz 19.decembrim pieņem Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori Alūksnē, Pils ielā 16.

“Pilnīgi droši nomedītās lapsas un jenotsuņus var vest vai nu uz Gulbeni, vai arī nest uz Alūksnes dienestu otrdienās no pulksten 13.00 līdz 17.00 vai ceturtdienās no pulksten 8.30 līdz 13.00. Ar instruktoriem var sazināties arī telefoniski,” teic I.Tomiņa. Atalgojums par vienu dzīvnieku ir 7 lati.

Cope un medības