“Minhauzenā” startē sekmīgi

Alūksnes un Apes novadu pārstāv trīs komandas

Uz Latvijas mednieku festivālu "Minhauzenes 2011" mūsu medniekiem nebija tālu jābrauc - tas notika Rugāju novadā. Uz sacensībām bija pulcējies rekordliels komandu skaits, kas apliecina arvien pieaugošo pasākuma popularitāti.

"Vidagas pūces" ieņem 17.vietu
Kā katru gadu no Apes novada festivālā piedalījās "Vidagas pūces" un "Gaujmala", no Alūksnes novada - komanda "Klajalkšņi". Šogad dalībnieki sacentās 13 disciplīnās, kurām organizatori bija devuši īsti latgaliskus nosaukumus, piemēram, šaušana ar kramenīcu, tiemēšana uz acs, milnuošanuos uz balča, striča vilkšana puori plančkai. Komandas "Vidagas pūces" ilggadējais dalībnieks un kapteinis Kārlis Iesalnieks atzīst, ka šajā festivālā izdevās gūt neprasti labus rezultātus. 81 komandas konkurencē iegūta 17.vieta.

"Vēl labāku - 9.vietu - ieguvām sen, kad startējām kopā ar tagadējās "Gaujmalas" medniekiem. Bet pērn bijām tālāk par 30.vietu, tātad - krietni labāk startējām. Tiesa, pie medaļām netikām, bet varam būt apmierināti. Uzvarētāju komandās bija iekļauti profesionāli sportisti, bet mums komandā ir Gavaru un Prinduļu ģimenes, kas veido kodolu. Kopā braucam piedalīties godīgā cīņā, kurā nav jāuzvar par katru cenu," stāsta K.Iesalnieks.

Prot šaut ar krameneicu un atrast pīli
Viņš atzīst, ka ir sadalījušies ar gaujmaliešiem kā jau "kārtīgi latvieši". Tagad festivālā kopā iedzer pa alus kausam, kā arī seko līdzi komandas veiksmēm un neveiksmēm sacensībās. Šoreiz "Gaujmala" palika 66.vietā. "Nav mums pretinieki," smejas K.Iesalnieks. Bet "Klajalkšņu" medniekiem no Liepnas veicās itin labi - 26.vieta kopvērtējumā.


Veiksmīgākais starts bija Andrejam Prindulim, kurš ieguva 7.vietu šaušanā ar krameneicu. Viņa dēls Uldis sasniedza 13.labāko rezultātu mauduošonuos. Šajā distancē bija jāaizpeld līdz salai, jāatrod tur pīle un ar to jāpeld atpakaļ. Mājasdarbu - teatralizētu uzvedumu "Latgales medību ieroči" - "Vidagas pūces" šoreiz nebija gatavojušas. Tā veidošanā vajadzēja ieguldīt daudz darba, toties bija interesanti vērot, kā citi bija speciāli šuvuši tērpus, lai uzvedums būtu krāšņāks. K.Iesalnieks norāda, ka vislabāk tika novērtēts Gulbenes novada komandas "Jons D" priekšnesums, arī trešo vietu ieguva kaimiņi - komanda "LejasciemSS".

Festivāls ir lielāki mednieku svētki
Festivāla rīkošana prasa lielu darbu, ko ne katrs mednieku kolektīvs grib uzņemties. Tas nav joks - uzņemt 80 komandas, kurā katrā ir apmēram 20 mednieki.

"Ir prieks būt starp savējiem - medniekiem. Vismaz reizi gadā varu satikt domubiedrus no visas Latvijas - paziņas no Kurzemes un citām vietām. Komandai ir līdzi nojume un galdi, lai divas dienas visi varētu pavadīt zaļumos.


Esam kopā, nevis katrs savā mājā. Atpūsties var arī, guļot mājās, bet tur ir arī dažādas izklaides - jauniešiem disko, mums balle, kur var pašīberēt. Vakarā ir aktīvs tusiņš, pēc kura dažam otrā rītā ir pagrūti," skaidro K.Iesalnieks. Viņš secina, ka komandu izveidot startiem festivālā nav grūti, jo medniekiem ir izauguši bērni. Viņiem arī patīk piedalīties festivālā.

Cope un medības