Neatbalsta vilku un stirnu medības

Lai gan vilku medību sezona sākusies pirms mēneša, tikai augustā Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā nomedīti pirmie vilki. Gulbenes novada Daukstu pagasta mežā uzreiz nomedīti trīs vilki, kas ir reta veiksme.

Virsmežniecības inženieris Laimonis Kļaviņš norāda, ka šobrīd vilki sāk staigāt ar jaunajiem vilcēniem. Viņi māca tos medīt, tāpēc tagad varētu palielināties nošauto vilku skaits. Alūksnietis Ivars Fērmanis uzskata, ka ir jāgaida, kad uzsnigs sniegs.

"Protams, Kurzemes pusē un arī citviet vilkus medī arī tagad. Protams, var arī nomedīt, bet labu trofeju tur nav. Labāk pagaidīt ziemu, nevis medīt medīšanas dēļ. Es to neatbalstu," saka I.Fērmanis.


Kopš 15.augusta var medīt stirnu kazas un kazlēnus, staltbriežu govis un teļus.

"Stirnu ir vairāk, nekā tika prognozēts pavasarī. Tomēr pēc bargās ziemas, kad daudz stirnu gāja bojā, mednieki ir saudzīgi pret tām un atturas medīt," secina L.Kļaviņš.

I.Fērmanis piebilst, ka jāļauj stirnu populācijai atjaunoties.

"Mēs esam norunājuši, ka stirnas nemedīsim un to arī nedarām. Tas nozīmē, ka paliek meža cūkas. Lauksaimnieki tagad kviešus jau ir pārsvarā nokūluši. Tie vairs nav jāsargā, bet vēl ir palikušas auzas," atzīst I.Fērmanis.

Meža cūkas ir veiksmīgi pārcietušas ziemu, tāpēc to skaits nav mazs. Līdz ar to tās spēj nodarīt būtiskus postījumus labības laukiem. Var secināt, ka kartupeļu laukus meža cūkas rok apmēram reizi divās nedēļās. Turpretim uz labības laukiem tās dodas katru nakti.

Cope un medības