Noķer prāvu līdaku

Alūksnietis Juris Ločs  Alūksnes ezerā Kuziku sēklī šonedēļ noķēra 1,22 metrus garu un 11,660 kilogramus smagu līdaku. Tas pieredzējušajam makšķerniekam ir šogad lielākais loms.

“Otrdienas rītā ezerā bija diezgan lieli viļņi, tāpēc nekur tālu nebraucu un paliku vietā, kur parasti ķeru zandartus. Vienā momentā jutu, ka pieķeras. Jutu, ka zivs ir liela, un sāku bažīties, vai noturēšu, jo man bija 0,12 milimetru pītā aukliņa un 0,29 milimetru fluorkarbona pavadiņa. 20 minūtes viens ar otru cīnījāmies, līdz beidzot līdaka bija mana. Sākumā likās, ka zivs būs lielāka,” stāsta J.Ločs. Viņš atzīst, ka šoreiz ļoti laimējies, jo loms varēja iet arī secen. Izdošanās pamatā šoreiz bija laba spole un kāts, ar koka nez vai būtu tik labi veicies.
“Lielas līdakas gadās bieži, lai gan virs 10 kilogramiem nebija pēdējos četros gados gadījusies. Ja ir mazāka par 10 kilogramiem, tad man tā neskaitās liela un nav ievērības cienīga. Lielākā līdaka man gadījās pirms 20 gadiem, kura svēra 12,500 kilogramus. Ļoti gribas pārspēt personīgo rekordu, taču tā ir tāda laimes spēle un nekad nevar zināt, kas gadīsies. Ezerā ir lielas zivis, tikai jāmēģina. Šogad līdakas sāku ķert tikai jūnijā. Iepriekš ķēru zandartus, kas man pašam patīk vairāk. Lai gan jāteic, ka šogad neķeras tik labi, kā pirms desmit gadiem,” saka J.Ločs. Viņš atklāj, ka šogad noķēris jau desmit zandartus.

Cope un medības