Nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību Alūksnes ezerā 13

Alūksnes novada pašvaldībā ir apstiprināti saistošie noteikumi par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā, lai noteiktu kārtību, kā organizē licencēto makšķerēšanu novada lielākajā ezerā.

Licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā organizē pašvaldības aģentūra „Alja”. Makšķerēšana notiek saskaņā ar valstī pieņemtajām tiesību normām, bet pašvaldības saistošajos noteikumos norādīti papildu noteikumi, vides un dabas resursu aizsardzības prasības un pašvaldības lēmumi, licenču veidi, skaits un maksa, licenču cenu atlaižu piemērošana, licenču noformējums, realizācija, iegūto līdzekļu izlietojums, lomu uzskaite, „Aljas” sniegtie pakalpojumi un pienākumi, makšķerēšanas un vides aizsardzības prasību ievērošanas kontrole.

Obligāti jābūt licencei

Noteikumi paredz, ka Alūksnes ezerā aizliegta jebkura veida makšķerēšana, spiningošana (velcēšana) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laika periodā no ledus izkušanas brīža līdz 30.aprīlim. Bet makšķerēšana no airu laivas vai laivas, kas aprīkota ar elektromotoru vai iekšdedzes dzinēju ar jaudu līdz 3,7 kW, ir atļauta no 1.maija.

Licencētā makšķerēšana atļauta, tikai iegādājoties vai saņemot kādu no licencēm: vienas dienas licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas maijā (2 lati); mēneša licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laikā no ledus izkušanas brīža līdz 31.maijam (5 lati); sezonas licenci makšķerēšanai no laivas no 1.jūnija līdz 31.oktobrim, bet no 1.maija līdz 31.maijam tikai no krasta (10 lati); sezonas licenci makšķerēšanai no 1.novembra līdz 30.aprīlim, izņemot makšķerēšanai no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laikā no ledus izkušanas brīža līdz 30.aprīlim (10 lati); gada (12 mēnešu) licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas maijā (15 lati); maija mēneša licenci makšķerēšanai (tostarp spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laika periodā no 1.maija līdz 31.maijam (20 lati).

Ir arī bezmaksas licences
Iespējams iegādāties arī vienas dienas (no1.maija līdz 31.maijam) licenci makšķerēšanai maijā (tajā skaitā spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transportlīdzekļiem (5 lati). Savukārt gada bezmaksas licenci makšķerēšanai Alūksnes ezerā ir tiesīgi saņemt: bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem, personas, kuras ir vecākas par 65 gadiem, invalīdi un maznodrošinātās personas; Alūksnes ezera krastu zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi, kā arī politiski represētās personas. Bezmaksas licenci ar „Aljas” padomes lēmumu var piešķirt arī makšķerniekiem, kas snieguši ievērojamus ieguldījumus zivju resursu aizsardzībā.

Noteikts, ka gada, sezonas, mēneša un vienas dienas licences, kas tiek izmantotas maijā, dod tiesības to īpašniekiem makšķerēt tikai no krasta. Makšķerēšanai (tajā skaitā spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem maijā jāiegādājas licence.

Vēl nav stājušies spēkā

Licences var iegādāties aģentūrā „Alja”, degvielas uzpildes stacijā „Virši A”, veikalā „Pie Zvejnieka”, veikalā „Liarps” Balvos, veikalā „MM” Gulbenē un Alūksnes novada tūrisma informācijas centrā.

Katru ceturksni 30 procenti  no kopējās summas, kas iegūta par licencēm, “Aljai” jāpārskaita valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai. „Aljas” rīcībā paliek 70 procenti no iegūtās kopējās summas, ko izmanto zivju krājumu pavairošanai, vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas nodrošināšanai.
Noteikumus apstiprināja Alūksnes novada deputāti janvāra sēdē, bet tie vēl nav stājušies spēkā, jo jāsaskaņo ar atbildīgajām instancēm un jāpublicē pašvaldības laikrakstā.

Komentāri 13

g-arais

Māri - kas notiek ar Alūksnes ezeru? Kāpēc katra baltā zivs ir ar LENTENI vēderā? Vai tas Tevi nesatrauc?

pirms 10 gadiem, 2011.03.27 18:01

Kas un kurš ir Lietavietis ? :) Man šķiet ALJA tāds nestrādā

pirms 10 gadiem, 2011.03.24 14:01

copmanis

Lietavieša kungs, tas ka Jūs tur sēdat pateicoties citiem nedod Jums pilnvaras neko nedarīt.
Varbūt Jums pietiek sirdsapziņas un spēka publicēt novada copmaņiem par prieku sarakstu, kur redzams cik protokolus Jūs esiet sastādījuši par atļautā loma skaita un izmēra pārkāpumiem?
Saprotams, ka Jums tāda nav neviena... Arī ezerā es Jūs esmu redzējis labi ja 3 reizes gadā:)

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 14:15

...jā, un vēl! Gribētu redzēt, kur var apskatīt sarakstu ar bezmaksas licenču īpašniekiem! (Pensionārus un bērnus nevajag uzrādīt) Domāju, interesantas lietas būtu!!! :)))

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 06:54

fish

Es uzskatu, ka šī ir pilsētas iedzīvotāju diskriminācija, dalot licences pa labi pa kreisi!!! Atvainojos, sakiet par kādiem nopelniem tiek licences tiem, kas dzīvo ezera krastā?! Tikai tāpēc ka dzīvo???! Ja arī ir iespēja dabūt tādu licenci, tad tikai par nopelniem ezera labā! Sakopjot ezera krastus, uzrādot maluzvejnieku tīklus, veicot sab. inspektora pienākumus (veltot tam savu brīvo laiku) utt. !

pirms 10 gadiem, 2011.02.16 06:42

ZG

Cienījamais A.J. Tavs komentārs ir nevietā. Tās ir vietas kur var iegādāties, nevis kurās ir jānodrošina visu licenču iegāde!!! Varēji jau pamanīt, ka tekstā kuru izkoppēji no nolikuma, vārds LICENCE atšķirās no tava rakstītā, LICENZE!!! Kā tev liekas, kurā tekstā ir pareizi?:) UN ja tev nav licences- tad jau tiksimies!:) Vai arī tev jau ir licence?? Un tu tik te mētā baigo veci?? Es uzzināšu!:)

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 21:39

Vispirms lai nodrošina normālu licenžu iegādi, pēc domes apstiprinātajiem noteikumiem, viņiem ir jānodrošina Viršos un Zvejniekā visu licenžu tirdzniecība, izņemot gada bezmaksas licenzes, kuras var izsniegt tikai Alja, taču reāli var iegādāties tikai vienas dienas licenzi. Ja viņi nespēj izpildīt savus noteikumus, tad es ar tos netaisos pildīt un turpināšu makšķerēt bez licenzes.
Citēju:

NOLIKUMS PAR LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU
ALŪKSNES EZERĀ

7. Makšķerēšanas licenču realizācija.

7.1. Licences var iegādāties:
7.1.1. p/i „ALJA”, Pilssalas ielā 10, Alūksnē, darba laikā, tālr. 26141741 un 26477147;
7.1.2. Degvielas uzpildes stacijā A/s „Virši-A” Rīgas ielā 9, Alūksnē, visu diennakti, tālr. 4381110;
7.1.3. Veikalā „Pie Zvejnieka” Pils ielā 27A, Alūksnē, darba laikā, tālr. 4322266.
5.2. Licenču pārdošana var tikt organizēta arī uz vietas ezera krastā vai citās papildus vietās, sniedzot informāciju vietējos preses izdevumos.
5.3. “Gada bezmaksas licences” atbilstoši šī Nolikuma 5. punktā paredzētajai kārtībai var saņemt tikai p/i ALJA, Pilssalas ielā 10, Alūksnē, darba laikā, tālr. 26141741 un 26477147
5.4. Makšķerēšanai neizmantoto vai sakarā ar pārkāpumu izņemto licenču vērtība makšķerniekiem netiek atgriezta.

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 16:57

es vecais Alūksnes makšķernieks gribu apiet apkār ezeram bez kādiem šķēršļiem,jo jūsu privātīpašumi pie ezera krasta nemaz nepieiet ,ievērojiet likumus budži !!

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 15:18

100 metri no bankas dzīvoju,vai es varu naudiņu ņemt cik gribu ? :)

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 15:07

Kaut kāds stulbums! Kāpēc jāmaksā par licenci, dzīvojot 100 metri tālāk no ezera?!

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 13:23

Ezers nav domāts visādiem plebejiem, tie īpašnieki ir lielu naudu ieguldījuši, lai sagrābtu tās zemes!

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 13:13

pike

Alūksnes ezera krastu zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi arī bez licenzes ? Par ko ta tiem? Visur salikti norobežojumi, uzraksti privātīpašums, greizi skatieni (lai viņiem acis izmežģijās ), lielāki,mazāki akmentiņi, bluķīši? Kā tad ir ar to piekļuvi publiski pieejamam Alūksnes ezeram?

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 12:39

pike

Kādi ir ievērojami ieguldījumi, bezmaksas licenzei?

pirms 10 gadiem, 2011.02.15 12:34

Cope un medības