Pārsvarā nomedī jaunos vilkus

“Vilku medīšanas limitu šajā sezonā var palielināt pavisam nedaudz,” spriež Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

Uzskaitīts pārspīlēti daudz
Šis aukstais laiks nav medībām īsti piemērots, un dzinēju medību sezona arī tuvojas beigām, tādēļ visticamāk limitu nepalielinās par 50 vilkiem, kā iepriekšējos gados, norāda J. Ozoliņš.

Līdz 18. janvārim Latvijā nomedīti 133 vilki, taču pēdējā nedēļā pieteikts tikai viens nomedītais plēsoņa. Pārsvarā šajā sezonā nomedīti vilku populācijas jaunākie pārstāvji.

“Mums ir apkopotas ziņas par nomedītajiem vilkiem vairāk nekā desmit gadu garumā, arī monitoringa laikā veiktie pētījumi liecina, ka pavasarī Latvijā vilku skaits nepārsniedz divus, augstākais, trīs simtus,” skaidro speciālists. Viņaprāt, uzskaitītie 800 vilki esot krietns pārspīlējums.


Reti kurš nodzīvojis ilgāk

Pēdējos gados noteiktais limits – apmēram 200 vilku sezonā – līdz šim samērā labi pildīts. “Kādu jauno vēl nobrauc uz autoceļiem,” piebilst speciālists.

Analizējot nomedīto vilku dzimumu un vecuma struktūru, secināts, ka to dzīves ilgums reti pārsniedz divus, trīs gadus. “Atceros, deviņdesmito gadu nogalē nomedīja trīspadsmit gadus vecu vilku, pēc tam tādi vairs nav gadījušies,” norāda J. Ozoliņš.
Diemžēl šogad līdzekļu un resursu trūkuma dēļ nenotikšot “pēdu skaitīšanas” diena, kā iepriekšējos gados. Taču turpināsies vilku populācijas monitorings un tiks ievāktas nomedīto dzīvnieku ilkņu saknes, kuņģa saturs un mātīšu reproduktīvie orgāni, lai precīzāk prognozētu populācijas skaita izmaiņas.

Kopš sezonas sākuma 15. jūlijā visvairāk vilku nomedīts Ziemeļ­vidzemē, Rūjienas un Naukšēnu apkārtnē, arī gar Krievijas un Lietuvas pierobežu un Kurzemē.

Vilku medību sezonas beigas noteiktas 31. martā.

Cope un medības