Piesaista jaunus dalībniekus 3

Lai ieinteresētu vairāk dalībnieku, Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” nolēmusi rudens spiningošanas sacensības 3.novembrī rīkot sportiskākas. Nebūs vairs individuālas, bet tikai komandu sacensības, kurās vērtēs līdaku un arī asaru lomus. Tās notiks Ziemera pagasta atpūtas kompleksā “Jaunsētas”.

“Nepietiks izvilkt kādu lielāku līdaku, bet būs jānoķer arī vismaz viens asaris. Parasti rudenī met spiningus un velcē. Tagad gribam, lai atrod sēkli vai vietu, kur ar spiningu var izvilkt asari. Tāpēc ir mainīts sacensību nosaukums - nav vairs “Rudens līdaka”, bet “Alūksnes rudens plēsējs 2012”. Tas nozīmē, ka akcents netiek likts tikai uz līdakām, bet uz visa veida plēsīgajām zivīm,” uzsver aģentūras direktors Māris Lietuvietis.

Lai individuālie makšķernieki aicinātu kādu līdzi un divatā sēstos vienā laivā, sacensības paredzētas tikai komandu vērtējumā. Turklāt jauniešu piesaistīšanai dalības maksa tiek samazināta uz pusi (10 lati), ja viens spiningotājs komandā ir jaunāks par 16 gadiem. “Interesanti, vai būs uztverts šis akcents sacensību nolikumā. Nav taču problēma tēvam paņemt līdzi dēlu, tad dalība ir lētāka, turklāt iesaista jaunus cilvēkus,” norāda M.Lietuvietis.

Dalībnieki netiks dalīti vecuma un dzimuma grupās. Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, būs jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte un makšķerēšanas licence Alūksnes ezerā. Tās varēs iegādāties sacensību dalībnieku reģistrācijas vietā. Vērtēšanai no komandas vajadzēs nodot ne vairāk kā divas lielākās (smagākās) līdakas un vismaz vienu asari, bet ne vairāk kā astoņus asarus. Galveno balvu izcīnīs komanda ar lielāko kopējo zivju svaru. Gadījumā, ja divām komandām zivju svars būs vienāds, uzvarēs ar smagāko asari lomā. Balva būs arī lielākā zandarta ieguvējam.

Par sacensību norisi un nolikumu jau zvana un interesējas no Rīgas, Jelgavas, Valmieras un citām vietām. Turklāt atzinīgi tiek vērtēts sacensību “sportiskais gars”, tāpēc paredzams, ka ieradīsies vairāk dalībnieku. “Nebūs tā, ka vietējiem ir priekšrocības, jo viņi labāk zina līdaku vietas. Citi ar savām zināšanām un prasmēm būs viņiem līdzvērtīgi konkurenti,” atzīst M.Lietuvietis. Par balvām pagaidām informācija netiek atklāta. Ir ievadītas sarunas ar firmu “Salmo”, un “Suzuki” pārstāvjiem, kas varētu būt starp sponsoriem. Sacensību rīkotāji visiem dalībniekiem nodrošina launagu par brīvu. Ir iespējams pasūtīt naktsmītnes un laivas.

Komentāri 3

Nee, zandarts ir pleeseejs :)

Alja Pilssalas iela 10, Notikuma vietaa Jaunsetas ieprieksh piesakot, ir laikam ariikempingaa Ezermalas iela 11

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 10:51

Edgars

kur var sarunāt laivu! neesmu vietējais, bet gribu piedalīties un varu būt sponsors! :)

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 04:15

Cope un medības