Precīzi šaut “palīdz” jauna bise

Lejasciemā notika tradicionālās mednieku šaušanas sacensības “Šauj garām!”. Pretēji ironiskajam nosaukumam katra mednieks goda lieta ir precizitāte, ko apliecināja Virešu pagasta mednieks Kārlis Iesalnieks.

"Starp 54 dalībniekiem biju vienīgais mednieks no Apes novada, visvairāk bija no Gulbenes, kā arī pārstāvji no Piebalgas. Sacensības bija šaušanā par skrejošu meža cūku 35 metru attālumā un šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru attālumā, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni 100 metru distancē. Visās disciplīnās bija sīvas cīņas, it sevišķi šaušanā pa skrejošu meža cūku, kur uzvarētāju noteica vairākās šaušanas kārtās. Mums ar Dairi Neilandu izvērsās īsta divkauja – kurš kuru pārspēs. Beigās piekāpos jaunākajam medniekam un ierindojos otrajā vietā,” stāsta K.Iesalnieks.

Viņš atzīst, ka ir ļoti lepns, jo izdevies pārspēt ne vienās vien iepriekšējās sacensībās godalgotos precīzākos šāvējus. Pieredzējušais mednieks secina, ka tas ir ne tikai regulāras šaušanas, bet arī jaunā ieroča panākums. “Man ir jauna vienstobrene, ko gatavoja SIA “Ieroči”. Tagad Gulbenes veikalā varēšu kaut ko iegādāties medībām par balvu – dāvanu karti 15 latu vērtībā,” norāda mednieks. Viņš šajās sacensībās piedalās gandrīz kopš sākuma – vairāk nekā 10 gadus. Lejasciema šautuvē bija pēdējās sacensības šajā sezonā. “Katrs muskulis ir jātrenē. Ja mednieks regulāri netrenējas šaušanā, tad labu rezultātu nav. Nekad medībās neesmu bijis tik priecīgs kā par panākumiem sacensībās,” uzsver K.Iesalnieks.

Cope un medības