Sargās līdaku dabisko nārstu 20

Iestājoties pavasarim un tuvojoties zivju nārstam, darbu Alūksnes ezerā atsāks pilsētas domes pilnvarotās personas zivju resursu aizsardzībā. Kopā ar pašvaldības iestādes „Alja” darbiniekiem viņi rūpēsies par malu zvejniecības izskaušanu pašmāju ezerā.

Alūksnes pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes kopīgās pašvaldības iestādes „Alja” direktors Igors Zvejnieks atklāj, ka šobrīd ir 10 pilnvarotās personas, kas šim amatam pieteikušies no pašu makšķernieku vidus. Minēto statusu viņi saņēmuši jau pagājušajā gadā, tādējādi palielinoties to cilvēku skaitam, kas var iesaistīties ezera zivju resursu aizsardzībā un pavairošanā.

Rūpējas par līdaku daudzumu

Par šāgada pirmo kopīgo uzdevumu viņiem kļūs līdaku dabiskā nārsta nosargāšana pret malu zvejniecības piekopējiem. I.Zvejnieks norāda, ka šogad līdaku nārsts gaidāms aptuveni vienā laikā ar makšķerēšanas sezonas sākumu. Rezultātā izpaliks ikgadējā līdaku daudzuma pavairošana ar vaislas zvejas jeb līdaku slaukšanas starpniecību, kad iegūtie ikri tiek ataudzēti inkubatorā, lai vēlāk, izšķiļoties līdaku kāpuriem, tos ielaistu atpakaļ ezerā.

Lai gan pastāv iespēja līdaku kāpurus iegādāties zivju audzētavās, nav zināms, vai šim mērķim tiks rasti līdzekļi pašvaldības iestādes budžetā. Līdz ar to, pagaidām par vienīgo iespēju pavairot līdaku daudzumu ezerā kļūs dabiskais nārsts, ko ik gadu apdraud malu zvejniecības piekopēji un kas pašreizējā situācijā iegūst arvien lielāku nozīmi.

Darbosies kopā ar policiju

Lai vienotos par kopīgu pasākumu plānu dabiskā nārsta sargāšanā, trešdien notika pilnvaroto personu sapulce. Tajā piedalījās Alūksnes pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons un inspektors Gints Teterovskis, kā arī Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākais inspektors Imants Hamanis, kas precizēja sanākušo personu pilnvaru robežas un skaidroja nelikumību novēršanas kārtību.

Sapulces dalībnieki vienojās par regulāru reidu veikšanu Alūksnes ezera teritorijā, izmantojot dažādas kontroles metodes. I.Zvejnieks uzsver, ka, tā kā pilnvarotajām personām nav iespējams vienām pašām aizturēt pārkāpējus, šis darbs norisināsies ciešā sadarbībā ar pašvaldības policiju un inspektoriem, kas nekavējoties tiks informēti par atklātajiem malu zvejniecības gadījumiem.

Ļaus cīņai kļūt produktīvākai

Tiesa, dabiskā līdaku nārsta nosargāšana kļūs tikai par vienu no pasākumiem cīņā ar likumpārkāpējiem, jo malu zvejniecība ir aktuāla visu gadu. Pašvaldības iestādes „Alja” direktors atzīst, ka līdz šim likumīgas tiesības cīnīties ar nelegālajiem zvejniekiem Alūksnes rajonā bijušas vien dažiem cilvēkiem, tādējādi padarot problēmas atrisināšanu grūti izpildāmu.

Tagad pilnvaroto personu aktīva iesaistīšanās ļaus šai cīņai kļūt produktīvākai, jo, kā apgalvo I.Zvejnieks – šis statuss dod tiesības nevis uz visu paraudzīties no malas, bet gan iesaistīties praktiski. „Tas viss ir tikai tādēļ, lai mēs iespējami daudz zinātu, kas notiek uz ezera,” viņš saka. „Jo vairāk cilvēku uz ezera parādīsies un jo biežāk kāds sekos līdzi tur notiekošajam, jo mazāk kļūs likumpārkāpēju.”

Komentāri 20

maxs

tas toč ķipa inspektori bet nu lielaki maliķi pa dažiem maliķiem vis pirs izkontrolējiet tos inspektorus un ta sakat ķerstīt pārejos savadak tas toč viss ir kaķim zem astes

pirms 7 gadiem, 2013.03.18 15:05

zive

sniķeri vispār ziepēs.vajadzētu viņu uzpassēt,pafilmēt.............kur tādi rodās.

pirms 11 gadiem, 2009.04.28 19:43

tak tas Igors

Garšīgas bija? Parīt būs nākošais smēliens un kūpinātas līdakas tikai pa 2,-/kilogramā un ikru pilni breksīši 0,50 kilogramā. Bagažnikā zagažniku mēzu un vēl divas atradu, bet tu man tāds smalks klients nu tak nedosi tev tādas vai ne! Zvani droši numurs tas pats.

pirms 11 gadiem, 2009.04.22 09:03

tak tas Igors

Garšīgas bija? Parīt būs nākošais smēliens un kūpinātas līdakas tikai pa 2,-/kilogramā un ikru pilni breksīši 0,50 kilogramā. Bagažnikā zagažniku mēzu un vēl divas atradu, bet tu man tāds smalks klients nu tak nedosi tev tādas vai ne! Zvani droši numurs tas pats.

pirms 11 gadiem, 2009.04.22 09:02

pfff

oo jaa apzinīgie Alūksnes inspektori !!! Smiekli nāk!! Šneiders ha ha ha viens no lielākajiem maluzvejniekiem!!

Vot Druvis ir vismaz kaa cilvēks !

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 23:47

Apsaimniekotājam ir tiesības izdot savus saistošos noteikumus (tāpat kā, piemēram, uzlikt aizlieguma zīmi smagajiem kādā ielā), ko pašvaldības arī ir izdarījušas.
VISI pašvaldību saistošie noteikumi iziet ministrijas akceptu par to atbilstību likumu normām.
Veiksmi tiesu sistēmas un advokātu finansēšanā! :)

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 21:51

You

nezināmais! - uz kāda pamata tad sodīs, gribi apgalvot, ka MK noteikumi būs slābāki par apsaimniekošanas? hehh, tad i teisā varēs pabūt tā ALJA... prātvēderi iedomīgie.. liela aizdoma ,ka arī licences special Maija spiningošanai dļa durakof, ja negribēs kasīteis tad sliktākā gadienā brauks uz Indzeri un citām publiskām ūdenstilpēm...

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 21:34

Tomsons - līdaku sargātājs?! Nekaunīgi okupējis ezera daļu un vēl tēlos apzinīgo "dabas draugu"!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 20:43

You

Labāk apstāstijš, kas būs ar vai nebūs ar licencēm no Maija, lielie motori būs no 1.05., tas i skaidrs,sīko zirgu pļupinātāji iesūkās.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 19:18

To Ieva

Starp inspektoriem un pilnvarotajām personām nav neviens uzvārdā Vendiņš. Ja sāp sirds - vari rakstīt precīzāk uz [email protected]

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 17:35

koma

Vajdzēja gan darīt tā, ja pieķer inspektoru pie malu zvejniecības, tad saukt pie kriminālatbildības, tad varbūt vismaz Juris tur savu degunu nebāztu........

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 16:07

milicis

nu ko taisām kontrolpirkumu,bet ar svešu policistu piedalīšanos.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 16:06

nāriņai

Nāriņai patīk Druvis, viņš daudzām patīk.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 15:21

visa Alūksne

zin šo "stastu", bet nekaunas nu nemaz. Pamēginiet šogad vienu zivi uz Rīgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 11:40

nutak

visus projām no ezera, lai neredz inspekcijas "darbus". Man ir tālskatis. Šogad nesanāks.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 09:59

"Velns

Jocīgs virsraksts-"Sargās dabisko līdaku nārstu"- Vai tad ir arī nedabiskas līdakas? Varbūt vajadzēja rakstīt -"Sargās līdaku dabisko nārstu

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 08:51

Cope un medības