Sekmīgi cīnās ar sniegu

Alūksnes novadā putenis gadu mijā nav radījis lielas problēmas. Lai gan sniega tīrīšana turpinās, nu jau var teikt, ka normāla transporta un gājēju kustība ir atjaunota.

“Liels sniega daudzums uz māju jumtiem rada bīstamu situāciju, tāpēc cenšamies sniegu notīrīt. No liela sniega svara jumts var iebrukt. Turklāt sniegs, kas ir iepūsts jumta spraugās, kūst un siltās telpās no griestiem sāk pilēt ūdens. Mums tas bija signāls, ka steidzami jumts jāatbrīvo no sniega. Protams, arī pagalms ir jātīra regulāri,” atzīst atpūtas kluba “Jolanta” īpašniece Jolanta Arāja.
SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs informē, ka daudzdzīvokļu namu jumtus sāka tīrīt pērnā gada nogalē. “Uz daudzu māju jumtiem var tikt tikai ar pacēlāju, bet tāds ir tikai viens. Tāpēc vispirms tiek tīrīti jumti, pie kuriem veidojas lielas lāstekas. Dienā var notīrīt divus jumtus, tagad būs tīri deviņi jumti, turklāt notīrītais sniegs ir arī jāizved no pagalmiem. Gribētos visu izdarīt ātri, taču apmēram 40 daudzdzīvokļu mājām jumtu atbrīvošanai no sniega vajag ilgu laiku,” secina M.Kosinovs.

Alūksnes pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons informē, ka par apsnigušu jumtu radītām bīstamām situācijām tiek brīdināti māju īpašnieki. Tāda ir Pils ielas 68.namam, kam ir skārda jumts. “Tiklīdz laiks kļūs siltāks, viss sniegs vai ledus maisījums no šī jumta kritīs lejā. Līdzīga situācija ir Pils ielā 29, kur atrodas veikals “Maks”. Ejot gar šīm ēkām, ir jābūt uzmanīgiem, jo sniega uz jumtiem ir daudz. Īpašnieki paši ir atbildīgi par to, vai jumti neielūzīs zem sniega svara. Administratīvais sods par to nav paredzēts,” skaidro A.Tomsons. Par laimi, vairums privātmāju nav tuvu ietvei. Bīstami ir Tirgotāju, Lielā Ezera, Pils ielas posmi, kur mājas atrodas ietves malā.   

Ceļu darbinieki strādā svētku brīvdienās
Alūksnes ceļu rajona Alūksnes iecirkņa darbu vadītājs Andris Kļaviņš informē, ka tika strādāts visas svētku un pirmās jaunā gada dienas, tīrot valsts un pašvaldību ceļus, kā arī Alūksnes ielas. “Vakar vedām sniegu no pilsētas tranzīt­ielām, kā arī tās vēl tīrām, rievojam un kaisām. Tiesa, visus ceļus pēc puteņa uzreiz nevarēja iztīrīt. Taču paredzētajos termiņos iekļāvāmies. D klases ceļi ir jātīra četras reizes ziemas sezonā, bet tīrām biežāk arī tos, jo cilvēkiem pa tiem ir jābrauc. Strādājam cītīgi vēl pagastos: Ziemera, Alsviķu  un Kalncempju, kur palīdzam tīrīt pašvaldību ceļus,” norāda A.Kļaviņš. VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajona izpilddirektors Imants Mucenieks atzīst, ka finansējums ziemas darbiem ir ierobežots. Trīspusējs līgums ar Satiksmes ministriju un Alūksnes novada pašvaldību paredz, ka katru mēnesi tiem var izlietot tikai noteiktu summu. Savukārt valsts ceļu tīrīšanai jau sāk izmantot vasaras darbiem paredzēto finansējumu.

Operatīvi novērš bojājumus un negadījumus

Acīmredzot ceļu darbiniekiem var pateikties, ka Alūksnes novadā nav radušās lielas problēmas sabiedriskā transporta kustībā, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā un pasta piegādē, kas gan kavējās. Pēc gadu mijas puteņa Alūksnes pusē 26 transformatora punkti un 270 klienti bija palikuši bez elektrības, taču bojājumi tika operatīvi novērsti.  

Galvenokārt naktī uz 1.janvāri sniega svara radītie bojājumi elektropārvades līnijās tika operatīvi novērsti, atjaunojot pieslēgumu 26 transformatoru punktiem un 270 klientiem. “Zinot traucējumus elektroapgādē, varam būt priecīgi, ka bijām pasargāti no lielām nelaimēm un jauno gadu sagaidījām mierīgi.  Vienīgi 31.decembrī bija izsaukums uz Gaujienas pagastu, kur dzīvojamajā mājā pie dūmvada gruzdēja pārsegums. Un vēl vajadzēja sniegt tehnisko palīdzību vietējā maršruta autobusam aizputināta ceļa dēļ. Tas arī viss,” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans.

Cope un medības