Sezonas atklāšanas medībās trūkst veiksmes 1

Dzinējmedību sezonu pagājušajās brīvdienās atklāja 19 Alūksnes un Apes novada medību kolektīvi. Tas nozīmē, ka medībās devusies gandrīz puse mednieku, jo pavisam novados ir 41 mednieku kolektīvs.


Brīvdienās nomedīti 3 aļņu buļļi, 2 aļņu govis, 5 aļņu teļi, 20 stirnas, 1 meža cūka, 1 staltbriežu bullis un 1 staltbriežu govs. “Alūksnes puses medniekiem nav izcilu medījumu. Veiksme ir bijusi kopā ar tiem, kuri medīja Gulbenes un Rugāju mežniecības mežos. Tur ir nomedīti aļņu buļļi, kuru ragi ir medaļas vērtas trofejas. Tiesa, puslīdz labs medījums ir Mālupes mežniecībā nomedītais aļņu bullis ar 3 un 4 žuburu ragiem. Pārējiem ir apmēram līdzīgi medījumi, kas nav izcili, daudz ir nomedīts stirnu,” komentē Ziemeļvidzemes virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

Veiksmīgākais – viesmednieks
Mālupes mežniecības mežzinis Imants Vērsis precizē, ka dzinējmedību sezonas atklāšanā lielāko aļņu bulli nomedīja “Klajalkšņu” mednieki. Šī kolektīva vadītājs Guntars Sniedzāns atzīst, ka visi ir apmierināti. Tiesa, lielāko aļņu bulli nomedīja viesmednieks no Baldones. G.Sniedzāns secina, ka šis medījums nav nekas īpašs. “Mums ir izveidojusies laba sadarbība - aizbraucam medībās pie viņiem, lai redzētu, kādas tur ir medību tradīcijas. Savukārt viņi atbrauc pie mums. Var apgūt arī kādu jaunu medījuma pagatavošanas veidu. Pieredzes apmaiņa ir laba lieta,” stāsta G.Sniedzāns.  

I.Vērsis norāda, ka pirmajās dzinējmedībās bija devušies tikai 3  kolektīvi no 12, kuri medī mežniecības mežos. Pārējie acīmredzot gaida, kad kokiem nobirs lapas, lai medījamos zvērus varētu vieglāk pamanīt. Vaidavas mežniecībā medības bija pieteikuši 4, bet medīja 3 kolektīvi. Mežzinis Gints Jaunalksnis norāda, ka gaides medībās ir nomedīti vairāki aļņu buļļi.“Aļņu ir daudz. Mastā ir bijuši pat 16 aļņi, bet diemžēl tos neizdevās nomedīt,” atzīst mežzinis.

Nomedī 4 vilkus
Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijas mežos neparastas medības izvērsušās Gulbenes novada Lejasciema mežniecībā, kur tika nomedīti 4 vilki, turklāt 3 vilkus nomedīja viens mednieks, kā arī staltbriežu bullis. Pavisam šobrīd ir nošauti 7 vilki, viens no tiem – Gaujienas mežā. Šo vilku nomedīja meža cūkas gaides medībās. “Vilku ir daudz, tāpēc to medībās noteikti veiksies arī citiem medniekiem,” uzskata L.Kļaviņš. Apkopotā informācija liecina, ka divarpus mēnešu laikā Latvijā ir nomedīta vairāk nekā trešdaļa no atļautā vilku skaita. Visvairāk vilku nomedīts Lietuvas pierobežā, Kurzemē, kā arī Igaunijas pierobežā, Burtnieku un Madonas novada apkārtnē. Līdz šim neviens vilks nav nomedīts Krievijas pierobežā, kur parasti gaida, kad uzsnigs sniegs un būs redzamas vilku pēdas. Pagājušā gada decembrī, apvienojoties trim medību kolektīviem, Liepnas pagasta mežā tika nomedīti 3 vilki.

Komentāri 1

novadnieks

A kur palikuši komentāri? Kādreiz bija...

pirms 11 gadiem, 2010.02.10 21:02

Cope un medības