Veicas “Pelēčiem”

“Lejasciema kausa” izcīņas sacensības, kas katru pavasari notiek 1.maijā, iecienījuši arī Apes novada mednieki un makšķernieki. Startēja trīs komandas, bet atzīstamus rezultātus sasniedza  tikai komandas “Pelēči” viesmednieki.

Sacensību dalībnieki sacentās stenda šaušanā – šaušanā par skrejošu zaķi, šaušanā ar gludstobra ieroci (attālums 50 metri) un šaušanā ar vītņstobra ieroci (attālums 100 metri). Notika arī makšķerēšanas sacensības Gaujas abos krastos. Sevišķi kupls dalībnieku pulks bija šaušanas sacensībās, kurās startēja apmēram 50 dalībnieki. Šaušanā pa stāvošu cūku individuāli otro un trešo vietu ieguva Gunārs Babris un Māris Caunītis (“Pelēči”). G.Babrim bija arī otrā vieta šaušanā ar vītņstobra ieroci, tāpēc šī komanda uzvarēja šaušanā kopvērtējumā. Taču citiem tik labi neveicās ne šaušanā, ne makšķerēšanā. Komandas “Vidagas pūces” dalībnieka Andreja Prinduļa labākais rezultāts bija šaušanā pa skrejošu zaķi,  kur viņš dalīja 9. - 10.vietu, bet šaušanā pa stāvošu meža cūku – 11.vieta. Savukārt Ģirts Prindulis ierindojās 12.vietā šaušanā pa alni. Nepaveicās ilggadējam medniekam un sacensību dalībniekam Kārlim Iesalniekam, kurš ierindojas 18.vietā gan šaušanā pa stāvošu cūku, gan šaušanā pa alni.  “Neviens pie balvām šoreiz netikām. Komandu kopvērtējumā gan bijām ceturtie, jo ieskaites bija visās disciplīnās. Tiesa, mednieku kluba “Gaujmala” dalībniekiem rezultāti ir vēl sliktāki,” salīdzina “Vidagas pūces” pārstāvis K.Iesalnieks. Viņš atzīst, ka tik un tā visi var priecāties par kopēju atpūtu tādā skaistā dienā.  K.Iesalnieks uzsver, ka ar daudz lielāku prieku šauj par mērķi, nevis dzīvu zvēru.

Sacensībās piedalījās 8 komandas, starp kurām kopvērtējumā pirmo reizi uzvarēja Lejasciema pagasta pārvaldes komanda. Sacensības tiek rīkotas 16.reizi.

Cope un medības