Atvieglos prasības svaigpiena tirdzniecībai 1

Zemkopības ministrijas un Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti vienojušies par grozījumu sagatavošanu “Higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības govs svaigpiena apritei nelielā apjomā”.

Paredzēts, ka tiks atvieglotas uzraudzības un laboratorisko analīžu kritēriju prasības. Tiesa, šīs izmaiņas skars neliela apjoma piena apriti, ja tas paredzēts izplatīšanai patērētājiem vai mazumtirdzniecībai Latvijas teritorijā. Turpmāk pašam piena ražotājam būs jāuzņemas vairāk atbildības par produkcijas kvalitāti. Viņam būs jāseko izmaiņām piena kvalitātē un dzīvnieku veselībā.

Ja piena ražotājs būs jau veicis analīzes svaigpienam, kas paredzēts pārstrādei, tad tiešajā tirdzniecībā viņš varēs izmantot šo analīžu rezultātus. Paredzēts noteikt divas reizes garāku periodu, kurā pienu drīkstēs tirgot. Pēc slaukšanas piens būs jāatdzesē līdz temperatūrai, kas nav augstāka par 6 grādiem, un tad to varēs pārdot patērētājiem 48 stundu laikā. Tiks atvieglota piena realizācijas atļaujas saņemšana Pārtikas un veterinārajā dienestā. Tajā izskatīs piena ražotāja iesniegumu, izvērtēs risku un tikai nepieciešamības gadījumā pārbaudīs novietni un paņems piena paraugu, lai izmeklētu uz baktēriju kopskaitu, somatisko šūnu skaitu un inhibitoru klātbūtni.

Komentāri 1

mmmm

o tirgū varēs nopirks svaigu pieniņu?
jauki gan būtu!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.02 22:21

Dzive laukos