Liellopu pārvietošanai nevajag pasi

Lai mazinātu administratīvo slogu ganāmpulku īpašniekiem, izmaiņas noteikumos paredz, ka visiem liellopu sugas dzīvniekiem pases tiek izsniegtas tikai tajos gadījumos, kad dzīvnieku izved uz citu Eiropas Savienības valsti vai trešajām valstīm.

Informācija par liellopu pārvietošanu valsts teritorijā tiek uzskaitīta elektroniskajā datu bāzē.

“Savukārt dzīvnieku īpašnieki, kuri audzē cūkas un izmanto tās tikai pašu patēriņam, varēs sniegt kopsavilkumu par cūku kustību tajos gadījumos, kad dzīvnieks pirmoreiz ievietots kūtī un pēc tam divas reizes gadā, nevis katru mēnesi. Paredzēts arī vienkāršot cūku apzīmēšanas kārtību, atļaujot vaislas cūkas apzīmēt arī ar tetovējumu. Turklāt pārraudzības ganāmpulkos vaislas cūku apzīmēšanai būs vienkāršāka numuru piešķiršana,” stāsta Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa.
Valsts aģentūra “Lauksaimniecības datu centrs”, kas līdz šim ir nodrošinājusi ar parastām krotālijām, turpmāk aitu un kazu ganāmpulku īpašniekiem izsniegs elektroniskās apzīmēšanas līdzekļus. Tā tiks sekmēta dzīvnieku precīza uzskaite un apzīmēšana. Izmaiņas noteikumos uzlabos pakalpojumu sniegšanas kvalitāti starp dzīvnieku reģistrēšanas un apzīmēšanas sistēmā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām, kā arī starp valsts administrējošajām un kontrolējošajām institūcijām.

Dzive laukos