Pārkāpumus atklāj katrā trešajā uzņēmumā

Pārtikas un veterinārā  dienesta Austrumvidzemes pārvaldes darbinieki jūlijā pastiprināti kontrolēja pārtikas produktu uzglabāšanu un derīgumu veikalos, tirgos un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos. Neatbilstības konstatētas 35,8 procentos uzņēmumu.

“Alūksnes un Apes novadā pārbaudīja 28 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus, un 10 uzņēmumos tika konstatēti pārkāpumi. Turklāt divos uzņēmumos tie bija būtiski, jo netika ievērots produktu uzglabāšanas temperatūras režīms un derīguma termiņi. Tāpēc no apgrozības tika izņemti gaļas izstrādājumi un gabalpreces. Ir uzsākta administratīvā lietvedība,” informē pārvaldes vadītājas vietniece Indra Tomiņa.

Informācija par pārbaudēm valstī liecina, ka situācija ir līdzīga – no 1131 pārbaudītā uzņēmuma pārkāpumi konstatēti 36 procentos gadījumu. Turklāt visbiežāk neatbilstības uzglabāšanā un derīguma termiņu ievērošanā ir augsta riska pārtikai – gaļas un gaļas izstrādājumu, piena un piena produktu, kā arī rūpnieciski ražotu konditorejas izstrādājumu izplatīšanā. Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori apturējuši 97,5 kilogramu pārtikas produktu un 956 gabalpreču izplatīšanu, no tirdzniecības izņemti 739 kilogrami dažādu produktu un apmēram 2000 gabalpreču. 60 gadījumos uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā par 4 055 latiem un 71 gadījumā sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli. Dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Meistere aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem, zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402.    

Dzive laukos