Pie Kongresu nama tirgos lauku labumus

Lai pārdzīvotu krīzi, zemniekiem tiek dotas iespējas pārdot savu produkciju tiešā tirdzniecībā gan internetā, gan tirgos. Rīt, 7.martā, Rīgā pie Kongresu pils savus ražojumus piedāvās SIA “Lienama – Alūksne”, kā arī apmēram 40 zemnieku saimniecības no visas Latvijas.

“Mēs tirgosim sulas, žāvētas dzērvenes un aveņu ievārījumu. Tā ir laba iespēja ne tikai pārdot, bet arī reklamēt savu produkciju. Man par to paziņoja Gaujienas pagasta padomes darbinieki, tāpēc uzskatu, ka viss ir atkarīgs no pašu uzņēmības un atsaucības. Ja lauku labumi garšos rīdziniekiem, tad tā būs labākā reklāma,” atzīst SIA “Lienama – Alūksne” īpašniece Gundega Sauškina.

Viņa uzsver, ka lielais attālums līdz galvaspilsētai nevar būt šķērslis, jo ieguvums noteikti būs lielāks.

Diemžēl Zemnieku tirgus organizatoriem no biedrības “Labo darbu aģentūra” neviena cita zemnieku saimniecība vai lauku labumu ražotāji no Alūksnes rajona nav pieteikušies. Tirgū būs apmēram 40 saimniecības no Aizkraukles, Tukuma, Saldus, Ogres, Bauskas, Madonas, Dobeles, Valmieras un Rīgas rajona. Biedrības projektu vadītāja Kristīna Ancāne informē, ka atsaucība ir tik liela, ka tirgu paredzēts rīkot reizi mēnesī. Savus izstrādājumus varēs piedāvāt arī amatnieki. Turklāt atšķirībā no citiem Rīgā organizētajiem tirgiem “Labo darbu aģentūra” par tirgošanos neiekasēs dalības maksu, jo vēlas atbalstīt zemniekus.

Dzive laukos