Uzlabo lauksaimnieku konkurētspēju

Grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos uzlabos lauksaimniecības produkcijas ražotāju konkurētspēju. Grozījumi dod iespēju vienas kravas vietā galamērķī nogādāt divas kravas.

“Grozījumi noteikumos tika veikti, lai samazinātu lauksaimniecības produkcijas transportēšanas izmaksas un veicinātu uzņēmumu attīstību. Izmaiņas noteikumos paredz, ka no 1.maija līdz 1.oktobrim traktortehnika pa koplietošanas ceļiem varēs vilkt divas piekabes, kas aprīkotas ar darba bremzēm,” skaidro Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska.

Viņa norāda, ka turpmāk lauksaimniecības mašīnas nevajadzēs aprīkot ar tahogrāfiem. Līdz ar to ir novērsta lauksaimnieku nepamatota sodīšana par nepareizu vadītāja darba un atpūtas laika uzskaites reģistrācijas kontrolierīces izmantošanu. Arī turpmāk Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra paliks Zemkopības ministrijas pakļautībā, kā to vēlējās lauksaimnieki un nozares sabiedriskās organizācijas.

Tiks reorganizēts Lauksaimniecības muzejs un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, lai tādējādi samazinātu administratīvos izdevumus un ekonomētu valsts budžeta līdzekļus. Precizēts subsīdiju nolikums šim gadam, veicot līdzekļu pārdali vairākās programmās. Pārskatot līdzekļu izlietojumu, tika konstatēts to pārpalikums. Tos novirzīja programmām, kuru veiksmīgai īstenošanai nepieciešams finansējums. Līdzekļu pārdale nav skārusi lauksaimniekiem būtiskas atbalsta programmas.

Dzive laukos