Valdība “uzmet” lauksaimniekus 3

Zemnieku saeima informē, ka valdību veidojošās partijas konceptuāli vienojušās papildināt valsts budžetu uz nodokļu ieņēmumu rēķina. Ar nodokļiem paredzēts aplikt Eiropas Savienības subsīdijas.

“Tā ir Eiropas Savienības nauda. Kādas tiesības ir aplikt to ar nodokli?  Acīmredzot vēlas redzēt lauksaimnieku reakciju. Ja neiebildīs, tad skaidrs, ka tas arī tiks uzlikts. Tiesa, oficiāli šāda informācija nekur nav publicēta. Kad tādu saņemsim, tad, protams, būs jāprotestē. Ja nelikumīgi var atņemt zemniekiem šo naudu, tad jājautā, kādā valstī mēs dzīvojam. Šādu lēmumu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā,” uzskata Austrumvidzemes lauku attīstības biroja vadītāja Viola Kaparšmite.
Viņa atzīst, ka šis papildu nodoklis, kā arī nākamgad paaugstinātais zemes nodoklis var būtiski ietekmēt zemnieku saimniecību likteni. Skaidrs ir arī tas, ka degvielas akcīzes nodokļa atmaksas nebūs, jo budžetā tai netiek paredzēti līdzekļi. “Vēl kādu brīdi jānogaida. Ja nekas nemainīsies pēc Zemnieku saeimas un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes protestiem, tad būs kaut kas jādara – jāvāc paraksti vai jārīko streiks. Turklāt jārīkojas ir tagad, kamēr vēl šis nodoklis nav noteikts,” spriež V.Kaparšmite.

Nevienā citā Eiropas Savienības dalībvalstī nav tāda prakse – subsīdijas aplikt ar nodokļiem. Tas nozīmē, ka Latvijas valdība apzināti palīdz graut mūsu lauksaimnieku konkurētspēju. Jau tagad tā ir apgrūtināta, jo mūsu zemnieki saņem viszemākos maksājumus. Nav iespējams vēl vairāk palielināt nodokļu slogu, ņemot vērā šābrīža resursu cenas un samaksu par produkciju.

Komentāri 3

anda

Vai mes gribejam tadu LATVIJU esam pie nabadzibas slieksna

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 19:31

Nu diez vai, ka Šķēle, neatceros, ka viņš kādreiz būtu ierosinājis lēmumus, kas viņam pašam pa kabatu iesistu... Šķēlem (pareizāk, viņa brālim Edgaram) Madonas rajonā pieder ļooti lielas zemes, tātad nāk arī lielas subsīdijas.

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 15:10

Dzive laukos