fakti

Alūksnes domes zināšanai - citāts no Tvnet ziņām 19.01.:Tiek apsvērta iespēja tiesāties par Bauskas novada domes rīcību, pārveidojot Mežgaļu pamatskolu par sākumskolu, informēja advokāts
Advokāts skaidro, ka viņa birojā vērsušies novada Mežgaļu pamatskolas 15 bērnu vecāki, kuri norāda, ka neviens nav prasījis ne viņu, ne arī bērnu viedokli par to, kā būtu jārisina jautājums par šīs lauku skolas turpmāko attīstību un likteni
Veicot skolu reformu, ir jāievēro tiesiskums un nedrīkst aizmirst par bērnu tiesībām un interesēm. Kad sākām pētīt novada domes aktivitātes saistībā ar izglītības iestāžu reorganizāciju, atklājās, ka izslavētā 2015.gada izglītības iestāžu attīstības koncepcija, nav apspriesta ar sabiedrību, kā to nosaka attiecīgie Ministru kabineta noteikumi,» skaidro advokāts. Izskatās, ka tā vietā dome šo koncepciju paslepus ir pieņēmusi sev, nevis novada iedzīvotājiem. Citādāk nevar izskaidrot absurdo situāciju, kādā nonākuši Mežgaļu pamatskolas bērni un viņu vecāki,»
Mežgaļu pagastā un citos mazajos pagastos, kuru skolas novads nodomājis slēgt vai reorganizēt, dzīvo cilvēki, kuri strādā un maksā nodokļus - viņiem ir tiesības uz to, lai viņu bērni saņem kvalitatīvu izglītību, turklāt sev tuvākajā skolā,» norāda advokāts
Jautājums - vai attiecībā uz Alūksnes novada skolu reorganizēšanu nenotiek tas pats?Ne apspriešanas ar vecākiem( tikai jau pēc lēmuma), ne ar kolektīviem, ne arodbiedrību.Un izskatās, ka Mālupes gadījumā izpaliks arī MK noteiktais un domes solītais transports bērnu pārvadāšanai.
Nekā personīga – tikai citāts.

Snobs

Paga, paga.... es kā nodokļu maksātājs negribu, ka mani nodokļi tiek nelietderīgi šķērdēti. Nevar dažiem bērniem uzturēt skolu! Tas ir nerentabli. Ja te runā par vecāku aptaujām, tad vajag visus aptaujāt!

pirms 4 gadiem, 2017.02.20 21:33

Mālupietis

Paga, paga - kas tie par jaunumiem??? Dome solīja, ka nodrošinās transportu Mālupes skolas bērniem uz citu izglītības iestādi! No kurienes šādas ziņas - ???

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 12:27

indulis94

Šajā valstī viss kas saistīts ar iedzīvotāju pakalpojumu saņemšanu nerentabls ir viss, gan nakts aptiekas gan slimnīcas, pasažieru pārvadājumi,ceļi remonti..{katrs var turpināt sarakstu}. Tikai ierēdņu varza ir rentabla, cik vienu tik kafiju neiztempj, sāk jau pieprasīt PVN noņemšanu. Čakarē no laika gala,brālīši, tāpēc jau daži domā ka tērējot nodokļus bērnos viņi tiek apdalīti.

pirms 4 gadiem, 2017.03.06 00:32

Elina Berzina

Transports nebūs mālupiešiem, jo dome nezin kāpēc gadiem maksā braukšanu no Alūksnes un atpakaļ vismaz desmit Malienas skolēniem, par Beju nerunāsim.Ja šos izdevumus gadā sarēķinātu, varbūt nebūtu skolas jāklapē ciet , un skolēnu skaits šajās mākslīgi uzturētajās skolās būtu mazāks nekā tajās, , kuras slēdz un kurās mācās tikai vietējie bērni.
Tagad, lai izvadātu Mālupes bērnus (pirmsskolas vismaz padsmit plus pamatskolas) nāksies mazuļus turēt klēpī šoferim un riņķot vismaz divas reizes turp atpakaļ.Vispirms dara, tad domā.

pirms 4 gadiem, 2017.03.07 22:04

Elina Berzina

Jaunākie fakti šajā jautājumā.
Mālupes pamatskolas absolventiem nav pieņemams domes lēmums par skolas likvidēšanu.
Tāpēc , interesējoties par investīciju fonda lēmumu, noskaidrots - Mālupes pamatskolas statusa maiņa vēl nav saskaņota.
2. Dome ' it kā " plāno atmaksāt 100 000 investīciju fondam par Mālupes pamatskolas ēku.
3. Dome it kā plāno maldināt investīciju fondu par sporta angāra statusa " ne- mainu" , kas ir absurds, jo arī par to būtu jāsamaksā 100 000.
Par pēdējo sekosim līdzi , jo sporta angārs tika celts un uzturēts kā Mālupes pamatskolas sastāvdaļa.
Jautājums Alūksnes novada cilvēkiem - cik izmaksās Mālupes pamatskolas likvidēšana un vai mēs esam gatavi atmaksāt viņu iegribas?
Risinājums - Atstāt Mālupes skolu kā bāzes lauku pamatskolu Eiropas līmenī, bet bērnudārza audzēkņus pārcelt uz Malienu.Vecāki , apmeklējot Malienu ļoti labi saprata starpību un ļoti neliela daļa izvēlas Malienu.Ja Malienas vecākus atvestu uz Mālupi, viņu izvēle būtu skaidra., diemžēl tas nenotika
Būtībā nepārsteidz arī Izglītības pārvaldes bezzobainā attieksme, jo nevienam nepatīk, ka kāds ir gudrāks.Bet šajā gaDĪjumā IP nodemonstrēja, ka bērnu intereses viņiem ir vienaldzīgas.
Sekosim līdzi notikumiem, arī atbilstošu inspekciju atzinumiem par Malienas drošību.Par deputāta Fo cinismu viņam pašam būs jāatbild vēlēšanās.Ābolmaizes nebūs.
Mālupes absolventi

pirms 4 gadiem, 2017.03.31 14:36

Elina Berzina

Lai nebūtu iespaids, ka tā ir tukša runāšana:
Mālupes pamatskola tika mērķtiecīgi veidota kā bāzes pamatskola lauku bērniem( arī ģeogrāfiski)
Skolā par nodokļu maksātāju naudu ir:
Renovēta, siltināta ēka un sporta angārs
Stadions ar drenāžu un skrejceļu,pludmales volejbola laukums,basketbola laukums
Aktu zāle ar aparatūru un tērpiem, mājturības kabinets meitenēm ar šujmašīnām un virtuves iekārtām, zēnu mājturības kabinets ar darba galdiem, bibliotēka ar lasītavu, datorklase, interaktīvās tāfeles klase u.c..
Alūksnes mūzikas skolas apmācības punkts (no 1994.gada ar daudziem absolventiem),
Jaunsardzes kustība( kopš1994.gada) ar starpnovadu sporta spēlēm, par kura likvidēšanu tiks informēts aizsarzības ministrs)
Pirmskolas grupa ar jaunām mēbelēm un aprīkojumu,kas atbilst visām inspekcijām.
Tagad to visu pielāgos, pārdalīs plašās telpas mazākos ūķīšos. Žēl.
Un bēdīgākais tas, ka mālupiešiem nepapjautāja, vai vini grib skolu, vai ko citu...
Nu vēlēšanās šiem gudrīšiem būs smagi par to jāatbild.Bet viņiem vēl iespēja ko labot.Un Priedei arī ir viela padomāt par savu nolaidību.

pirms 4 gadiem, 2017.03.31 16:24

Elina Berzina

Piebilde - lai Maliena pieliek krustiņu kaut vienai pozīcijai, kas kaut tuvumā atbilstu Mālupei! Vai tiešām IP ir vienalga, kur mācās bērni un kādas, piedodiet , tualetes un trepes izmanto? Vai skolotājs iekausta bērnus un lidina pār viņu galvām klades vai nē?Vecāki nav akli un kurli un izdara secinājumus.

pirms 4 gadiem, 2017.03.31 16:30

Pexis

Objekts renovēts vēl šī sasaukuma laikā. Ja pieņem lēmumu slēgt skolu, bez objekta tālākas efektīvas izmantošanas, zaudējumus būtu jāsedz deputātiem kopā ar aplamiem plānotājiem. Kas mums te novadā plāno attīstību ?

pirms 4 gadiem, 2017.04.02 08:45

Lelle Lellevija

Kas kas? Padomjlaika agronome Priževoite.

pirms 4 gadiem, 2017.04.08 22:26

Elina Berzina

KomentārsVarētu klusēt, bet vienkāŗsi nav izturams.Par Mālupes skolas likcidāciju.Haoss, ko noorganizē pašvaldība un IP ar Kupcu priekškala ir neizturami cinisks un komisks.
1.Sagaidīja laiku, kad visu skolu direktori ir atvaļinājumos un tikai tagad nāk klajā ar piedāvājumiem.Loģiski, ka direktori sevi ciena, un pareizi dara..
2.Piemērs no likvidācijas un ņirgāšanās.Maliena paņēma mēbeles( esot pirmā roka).Taču izņirgājās, likot vest atpakaļ, jo neesot pareizi noformēts.Iedomajieties?Malienai nācās atpakaļ kraut mēbeles un vest uz Mālupi - Tabu cienīgs sižets.
3.Akti neesot pareizajā šriftā - jāpārraksta...
Kupčas teksti - skolai vecas mēbeles.Izrādās, ka citām skolām nav ne druskas.no visa, kas sagādāts Mālupes bērniem... ne uzskates līdzekļu, ne darba galdu - Malienai vajag visu.Skeleta kaulu laikam rādījuši uz sevis.Un Kupčas teksti - tādi jūs esat. Jūs tādi esat, atņemot mums visu
Likvidācija parādīja skolu valdes un novada impotenci un cinismu - Mālupiesi un normāli novadnieki to visu saprot, Zariņa, tevi arī.
Mierinājums - daļa tomēr būs Mālupes bērniem.Kaut Jus V... parautu un jūsu ģimenes!!To novēlam.īpašs paldies Priedei, lai viņu skar pirmo!

pirms 4 gadiem, 2017.07.14 21:33

Elina Berzina

Jā, īpašs padies absolūti vieglprātīgajai p.i. Citronilsei, kas būšot Ziemerī par direktori.Neko vieglprātīgāku, nekompetentākunav gadījies piedzīvot.Laikam Alūksnes novadā ir patiešām slikti, ja tādu" Speciālistus" pierunā par direktoriem.Gadījās piedzīvot pedsēdi viņas izpildījumā - Ziemerieši, jums būs smags kritiens gan skolvadībā, gan citās jomās.Un - visu darīsiet paši - ieradīsies uz pasākumu 5 minūtes pirms sākuma.Lieki teikt, ka inteliģences, kompetences līmenis - uz2.Kupcas saprašanā.Žēl jūs, žēl viņas ambīciju.Priekš Malienas jau par zemu, Ziemeriem tomēr līmenis... Bija...

pirms 4 gadiem, 2017.07.14 21:41

Elina Berzina

Nu tā! Ir pienācis laiks atbildēt uz jautājumu. Cien Fominam!
Fomina kungs! Kā ir ar investīciju fondu? Vai esat nokārtojuši saistības, vai laiks atkal fondam par mums atgādināt?
Cik zināms - 15 . jūnijā bija jāsāk darbība, bet, šķiet, ka tur zirgs vēl " nav vāļājies" ...Mums atteica ( p,i. Andronova) absolventu vakaru, jo sākšoties Mālupes skolā darbi...) Šodien ir 14. jūlijs - darbi nenotiek un tuvākajā laikā diez vai notiks(klaji meli).Informēsim IF un gaidīsim atbildi.
Absolventi

pirms 4 gadiem, 2017.07.14 22:02