putna spaņi

Ak, kādi jaiki sapīši piemeklējuši novada galveno putnu! Tos viņš izklāstījis intervijā MZ.
Izrādās, ka Malienas un Bejas bērniem radusies nepieciešamība izmantot Mālupes sporta angāru!Un tas jau nekas, ka daļa šo bērnu ir likvidētās Mālupes bērni, kurus tagad no rītiem rotēs uz minētajām skolām, pēc tam pa dienu uz sportu Mālupē, un tad atpakaļ – uz mājām.
Neapskaužu tādu bērnu, kurš cauru dienu kratās transportā turpu - šurpu.
Runā, ka tā jau no Mālupes būs 2 maršruti – turp, atpakaļ, nelikumīgi liedzot Mālupiešiem transportu uz Beju (Bejai būtu skolēnu pieplūdums).Tāds nieks km vien esot, bet lai nu putns atbrauc un novērtē ceļaposmu Mālupe – Maliena.Dējamais izkritīs
Bet sapņotājs vispirms lai atbild: Kur bērni ģērbsies, vai brauks jau saģērbušies ?Kur viņi nokārtosies? Pansionātā neviens viņus nelaidīs, jo sanitārā inspekcija to nepieļaus nekad.
Kas uzturēs smalko angāra apkuri kārtībā?ja katrs sāks slēgāt apkuri pēc patikas, ātri vien investīciju fonds uzbruks.Kas tīrīs telpu un apkārtni ziemā?Pludmales volejbola laukums jau ir aizaudzis pa 1 vasaru.Kā sapņotājs redz sporta stundu sarakstu? Brauc visa skola vai katra klase atsevišķi?Ko dara pārējie?
Un, visbeidzot, cik tas viss maksās???Un kur tam visam veselais saprāts un loģika?
Vai kāds padomāja ar galvu, ka vajadzēja atstāt šo aprīkoto skolu un likvidēt tuvu Alūksnei stāvošās, atstājot Alūksniešus Alūksnei, pārtraucot līdzekļu šķērdēšanu viņu vadāšanai uz Beju un Malienu?
Bet pagaidām paliek sapnīši par sportu un pansionātu!Sapnīšu iemesls ir cits – Investīciju fonds neļauj mainīt statusu šīm celtnēm, tāpēc jāizlokās, kā nu var. Bet meliem īsas kājas.

Elina Berzina

Pilnīgi piekrītu, ka šitas viss ir absurds un līdzekļu putināšana. Vēl jau novads iegrābās ar skolotāju atlaišanas pabalstiem, jo šis bija patiesi stabils kolektīvs ar lieliem stāžiem. Naudas samaksāja ne mazas . Malienā tur pāris vien vietējo palikuši, tur tiktu cauri stipri lētāk.
Vispār brīnums, kā Maliena katru gadu tiek ar ugunsdzēsējiem galā.Tur jau pēc vecāku stāstītā ir bijuši piedūmojumi, bet laikam lobiji ir visur, skola nedroša pēc visiem parametriem.
Tagad vēl Mālupiešu vešana...Nu bet vismaz Priede piespiesta par transportu parūpēties, vairs nevar acis bolīt un rupji atbildēt vecākiem.Kam viņa vispār vairs derīga.Bagāts dara kā grib.

pirms 4 gadiem, 2017.08.26 10:27

peteris.apsukrums

Esmu šokā ka dzēš manus komentaārus.Atgriezos no ārzemem, un konstatēju, ka manis rakstītā patiesība dzēsta. Dzēsiet vien, bet tiesībsargājošās instances tiks vienalga informētas par notiekošo saistībā ar Mālupes skolas likvidāciju.
1. Pārvadājumos tiek šķērdēti līdzekļi: Katru dienu 130 km reisos no Mālupes , plus Malienas buss 60 km, plus nelikumīgi no Alūksnes , plus e taloni citiem bērniem.
2. Neviena sporta stunda nav notikusi Mālupes angārā, kā Dukuļis solīja
3. Nekas nenotiek saistībā ar pansionātu, par ko tiks informēt Investiciju fonds
4. Malienas skolas prastums ir sevi parādījis visā kraāšnumā: vecāki 1. septembrī netika informēti par priekšmetu skolotājiem, koncerts bija prasts un bez prezentācijas Kn, jo pašiem savas zāles nav.Ēdibnāšana zem katras kritikas. Malienas skolēni atpalikusi (pēc sporta skolotāja vērtējuma ) programmā par 2 gadiem.Nekādas avīzes, cik saprotams, arī nav.
Nu, turpiniet spēlēt politiku un nedomjiet par reālo kvalitāti.
Par Āboliņas bērnudārzu salīdzinoši atsevišķs vērtējums no klientiem. Neglaimojošs.
Noteikti jaapmeklē I.Andronovas reklamētie Malienas skolas koncerti. Bet viņa, kā viskvēlākā Malienas patriote , laikam visiem uzspļāvusi , un tagad turpina karjeru ziemeros, kuriem izsaku līdzjūtību, jo sākumskolas skolotājai vismaz jāprot pareiza izruna literārā valodā.1. septembra uzruna nudien bija krimināla.

pirms 4 gadiem, 2017.09.28 18:27

Elina Berzina

Turpinās Dukuļa sapņi:
Laikraksts Diena par skolu tīklu Alūksnē:
Pašvaldība gan saglabās Jaunlaicenes sākumskolu, ko šobrīd apmeklē 19 bērni, jo skolā tiek īstenots arī pirmsskolas posms, kuru apmeklē vēl 19 piecus un sešus gadus veci bērni, tātad skolā kopumā ir 38 bērni, stāsta Dukulis.

Dukulis nekomentēja, vai arī citas pašvaldības skolas varētu tikt reorganizētas, taču norādīja, ka tas ir atkarīgs gan no bērnu skaita pašvaldībā, gan no tā, kur viņu vecāki izlemj sūtīt savas atvases mācīties. Tā ir vecāku izvēle, kurā skolā mācīties viņu bērniem, bet pašvaldības uzdevums ir rūpēties par skolēnu nokļūšanu skolā, ko tā arī dara, stāsta priekšsēdētājs.
----------------------------
Kāpēc tad nesaglabāja renovēto skolu Mālupē, kas ģeogrāfiski ir pusceļā starp Liepnu un Alūksni, un kurā arī bija pirmsskolas posms un divreiz lielāks skolēnu skaits nekā Jaunlaicenē?
Par vecāku izvēli - neviens nevienam vecākam neko neprasīja, vienkārši nostādīja fakta priekšā ar jautājumu - kur mācīsies jūsu bērns, kad likvidēs skolu.
šodien, 29. oktobrī nekas neliecina, ka Mālupes skolā kas notiek, ne Putna izsapņotās sporta nodarbības, ne kāda cita kustība. Vēl pagājušajā nedēļā skola bija bez apkures. Gaidīsim, kad sēnes sāks augt par teju pusmiljonu renovētās telpās . Laiks Valsts kontrolei.

pirms 3 gadiem, 2017.10.29 06:48

peteris.apsukrums

Delfi:Skolu apvienošanas rezultātā var nākties maksāt iespaidīgas soda naudas, komentējot pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autoru ieteikumus, atzina Krāslavas novada domes "Eiropas fondu atbalstīto projektu īstenošanas skolās viens no nosacījumiem paredz, ka tām kā mācību iestādēm ir jādarbojas vismaz kaut kāds līgumā noteiktais gadu skaits, pretējā gadījumā draud iespaidīgas soda sankcijas. Krāslavā ir vairākas izglītības iestādes, kas īstenojušas vērienīgus projektus un kurām par projektu realizācijas noteikumu neievērošanu varētu draudēt sods

pirms 3 gadiem, 2017.11.01 12:12