Alūksnē viesosies Daugavpils teātris

12. decembrī Alūksnes Kultūras centrā viesosies Daugavpils teātris ar deju izrādi bērniem „Čipolīno” un komēdiju pieaugušajiem „Randiņi trešdienās”.
„Čipolīno” ir pirmā Daugavpils teātra deju izrāde bērniem; izrādes idejas autore un horeogrāfe ir Irina Saveļjeva. Džanni Rodāri pasaka tiek izstāstīta tikai ķermeņa plastikas valodā, bet autora iekodētā doma par spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, ir nolasāma arī bez vārdiem. 

Mazie skatītāji varēs iepazīties ar brīnišķīgu pilsētiņu-dārzu, kurā dzīvo ļoti labestīgi un draudzīgi iemītnieki. Šeit dzīvo arī divas apburošas meitenītes Ķirbīte un Redīsīte, kuras draudzējas ar puisēnu-sīpoliņu vārdā Čipolīno. Diemžēl šiem draugiem nāksies saskarties ar mantkārīgā Citrona un Tomāta ļaunprātību, bet mūsu varoņi nepadosies bez cīņas! Kā atzīst izrādes radošā komanda, izrāde ir paredzēta visai ģimenei: „Mēs izrādi veidojām  tā, lai tā būtu interesanta ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Bet būtiskākais, uz ko mēs ceram, ka izrāde rosinās bērnos iztēli, bet pēc tās noskatīšanās, vecāki apspriedīs redzēto kopā ar bērniem.” Izrāde „Čipolīno” sāksies plkst. 13.00.
Savukārt 12. decembra plkst. 19.00 skatītājiem būs iespēja noskatīties Daugavpils teātra komēdiju pieaugušajiem „Randiņi trešdienās”. Pikanto komēdiju par mīlas daudzstūriem iestudējis režisors no Karēlijas Andrejs Dežonovs. Izrādē attēlotie varoņi, divi kolēģi Fēlikss un Viktors, ir izmisuši: vientulība laulībā, kurā uguntiņa vairs nedeg, un darbā paaugstinājums pagaidām nespīd. Pakāpeniski abi varoņi nonāk pie slēdziena, ka veids, kā viņi varētu gūt ilgi kāroto - kādam ikdienas rutīnā zaudēto dzīves garšu, kādam iespēju pakāpties augstāk pa karjeras kāpnēm – ir avantūra ar mīļāko...

„Tā ir izrāde, uz kuru jānāk atpūsties un pamatīgi izsmieties,” tā izrādi raksturo aktieri. Jāpiebilst, ka „Randiņi trešdienās” ir viena no populārākajām autora Valentīna Krasnogorova lugām, kuras varoņi nonāk paši savu fantāziju un ambīciju važās, no kurām izķepuroties bez amizantiem starpgadījumiem neizdodas.

Biļetes – Alūksnes Kultūras centra kasē, Biļešu paradīze kasēs un internetā.

Viesizrādes notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Izklaide