Aptauja: Puse iedzīvotāju piekopj kādu Jaungada rituālu

Puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju piekopj kādu no Jaungada sagaidīšanas rituāliem, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktās aptaujas dati.

Otra lielākā daļa jeb 42% aptaujāto norādījuši, ka neveic nekādus Jaungada sagaidīšanas rituālus, bet 7% respondentu uz šo jautājumu bijis grūti atbildēt.

No rituālu piekopējiem vairāk nekā piektā daļa jeb 22% norādījuši, ka, sagaidot Jauno gadu, makā ieliek karpas vai kādas citas zivs zvīņas, ticot, ka šāda rīcība visu nākamo gadu nesīs naudu, savukārt 17% no respondentiem piekopj tā dēvēto "laimes liešanas" rituālu. 12% aptaujāto uz papīra uzraksta vēlēšanos, un pirms šampanieša dzeršanas pusnaktī šo papīru sadedzina, bet 9% uzģērb jaunajam astroloģiskajam gadam atbilstošas krāsas apģērbu. 6% respondentu arī ievēro nākamajam astroloģiskajam gadam atbilstošu ēdienkarti, bet 4% norādījuši, ka piekopj arī kādu citu Jaungada rituālu.

"Karpas vai citas zivs zvīņas naudas piesaistīšanai savos makos biežāk liek latvieši, kā arī uzņēmumu vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti. Attiecībā uz vadītājiem un speciālistiem var spriest, ka, iespējams, šai tradīcijai ir kāda nozīme naudas piesaistīšanā, jo aptaujāto vidū viņi ir tie, kuriem ir vieni no augstākajiem ienākumiem," teikts gūtās statistikas aprakstā.

Aptauja veikta laikā no 11.decembra līdz 13.decembrim, aptaujājot 900 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Izklaide