Augi – jau pavasara noskaņās

Šā gada dīvainā ziema daudz pārdomu un diskusiju raisa arī starp dārzu kopējiem. Sociālo vietņu diskusijās, forumos, arī kaimiņu un draugu sarunās dobju īpašnieki dalās pieredzē un pārsteidzošos novērojumos.
Pilnos ziedos ir sniega rozes.  Nesen sākušas ziedēt sniegpukstenes, pamanītas arī pirmās zilās vizbulītes. Arī tulpes jau izdzinušas no zemes zaļus asnus – Ziemeļvidzemē vēl mazi, bet dažs kurzemnieks jau lielās ar teju desmit centimetru garām tulpju lapām dārzā. Viscaur jau asno rozes, ceriņi, cidonijas. Dažviet no zemes sāk rausties ārā arī peonijas, dienziedes. 

Pirmie zaļumi

Krietni ir pastiepušās skābenes, nu jau droši var doties lasīt skābenās lapas zupai arī Vidzemes ziemeļos. Tāpat salasāmas pieneņu, gārsu un baltās nātres lapiņas zaļajiem kokteiļiem, salātiem vai kādām citām pavasarī ierastām vitamīnu “bumbām”.
Februāra sākums gan radīja satraukumu dārzkopjos, jo temperatūra pēc ilgāka laika noslīdēja zem nulles atzīmes. Bija bažas, ka drosmīgi saplaukušie asniņi salā var nosalt. Diskusijās tika piedāvāti dažādi ieteikumi, kā pirmo zaļumu paglābt. Bija saimnieki, kuri ieteica uz dobēm sabērt lapas, citi asnus apbēra ar kūdru. Bija tādi, kas teica: “Nedariet neko!”
Pagaidām sals tiešām nav tik bargs, lai ko nodarītu jaunajiem asniem, jācer, laikapstākļi šoziem vairs nepārsteigs ar stipru salu. Dārzam, dienu no dienas kļūstot zaļākam, sals varētu nokost asnus un, ja arī tie nenosals pavisam, plaukšana un ziedēšana aizkavēsies.

Iemēģina siltumnīcas

Ikviens, kuram ir dārzs, zina to nemieru pavasarī, kad ļoti gribas iesēt zemē pirmās sēkliņas. Šogad pirmie drosmīgie to izdarīja jau siltumnīcās janvārī. Sēja zaļumus, redīsus, spinātus un rukolu. Par jaunajām ražām gan neapsildāmajās amatieru siltumnīcās vēl nav dzirdēts. Ja ziema tā arī neatnāks, tad gan zaļumi varētu būt krietni ātrāk, nekā ierasts.

Izklaide