Dokumentālā filma “Valkātājs” Alūksnē

Ceturtdien, 6.februārī pulksten 20:00 Alūksnes Kultūras centrā tiks demonstrēta latviešu dokumentālā filma “Valkātājs”. Informē Alūksnes Kultūras centra mārketinga speciālists Gints Skulte.

Trīs gadu laikā Latvijas pierobežā režisors Ivars Zviedris veidojis filma par jaunu profesiju “valkātājs”, kas apzināti balansē uz likuma robežas.

Katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu. Kāds no ceļiem uz Eiropas Savienību ved cauri Latvijas mežiem un purviem Krievijas pierobežā. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns..?

Režisors un operators Ivars Zviedris saka: “Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem”. Viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, stāsta režisors. Viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos.

Pēc seansa ikvienam klātienē būs iespēja satikt režisoru Ivaru Zviedri un uzdot jautājumus, kas radušies filmu noskatoties.

Vecuma ierobežojums: 7+
Filma latviešu, krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Biļetes iespējams iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē.

Izklaide