Pirkumi pieskāriena attālumā: kā turpināt ērti iepirkties arī pašizolācijas laikā?

Iepirkšanās jau ilgstoši bijusi ne tikai mūsu ikdienas sastāvdaļa, bet arī sava veida terapija, izklaide, vaļasprieks un vienkārši patīkama laika pavadīšana kopā ar draugiem un ģimeni. Tagad atbildīga rīcība ir iespēju robežās izvairīties no veikalu un tirdzniecības centru apmeklējuma. Taču tas nenozīmē, ka mums pilnībā jāatsakās no iepirkšanās prieka.


Iepirkšanās internetā kļuvusi par vispiemērotāko alternatīvu laikā, kad mums jārūpējas ne vien par savu, bet arī līdzcilvēku drošību. Daudz uzņēmumu šobrīd ir atraduši risinājumu, kā nodrošināt preču un pakalpojumu tirdzniecību tiešsaistē. Tieši tāpēc dažādas iepirkšanās un izklaides lietotnes ir kļuvušas par mūsu jauno un uzticamo sabiedroto ikdienā.


Iemīļotie ārzemju veikali rokas stiepiena attālumā

Grūti iedomāties, kā izskatītos mūsu ikdiena, ja esošajā situācijā mēs nokļūtu pirms kādiem desmit gadiem, taču mūsdienās, pateicoties straujai tehnoloģiju un e-komercijas attīstībai, Latvijas iedzīvotāji var iegādāties visu, ko sirds kāro no plaša preču sortimenta, ko piedāvā populāri starptautiski veikali — Aliexpress, Amazon, Alibaba, Banggood, Joom u.c. Nepieciešams atvērt vienu lietotni, lai iegādātos visu gan sev, gan ģimenei, gan darbam, turklāt modernie risinājumi veidoti tā, lai palīdzētu atrast tieši to, ko meklē, lai arī cik plašs būtu sortiments. Tādēļ nav brīnums, ka tāds Āzijas gigants kā Aliexpress piesaistījis gandrīz 150 miljonus uzticamu pircēju, savukārt Amazon vienā dienā sagatavo tik daudz sūtījumu, ka tie varētu noklāt visu Šrilankas teritoriju.


Daudzi iecienītie apģērbu zīmoli, piemēram, Zara un Zaful, arī nodrošina tirdzniecību ar mobilo lietotņu palīdzību. Lai padarītu iepirkšanās pieredzi pēc iespējas patīkamāku, lietotājiem pieejami dažādi kalkulatori, lai sava izmēra atrašana interneta veikalā būtu maksimāli vienkārša un uzticama. Turklāt, likums nosaka, ka jebkuru attālināti iegādātu preci var atdot preci atpakaļ 14 dienu laikā, nepaskaidrojot iemeslu.


Vairums uzņēmēju ir ļoti pretimnākoši un piedāvā gan elastīgus iepirkšanās noteikumus ar kvalitātes garantijām un tiesībām atdot preci atpakaļ, gan draudzīgu cenu politiku. Ne velti preces mājai vai dāvanas draugiem ir visizdevīgāk iegādāties tieši internetā, kur cenas mēdz krietni atšķirties no tā, ko parasti redzam veikalu plauktos.


Pirmās nepieciešamības preces prioritāte ikviena pircēja grozā

Pēdējos mēnešos ievērojami pieaug to iedzīvotāju skaits, kas ikdienas pirkumus veic pašmāju interneta veikalos, īpaši pārtikas un pirmās nepiecieciešamības preces. Pieprasījums ir tik liels, ka vairāki populāri Latvijas e-komercijas spēlētāji meklē jaunus risinājumus, lai izmantotu savu esošo infrastruktūru produktu klāsta paplašināšanai. Ne velti ir teiciens, ka jebkura krīze ir ne tikai izaicnājums, bet arī iespēja!


Tā, piemēram, viens no Latvijas lielākajiem interneta veikaliem 220.lv nu jau kļuvis par īstu tirdzniecības centru. Līdz šim bijām pieraduši šeit iegādāties elektronikas vai mājsaimniecības preces. Bet, pielāgojoties ārkārtas situācijai, 220.lv tagad piedāvā iespēju iegādāties arī pārtikas preces un nodrošina to piegādi visā Latvijas teritorijā. Turklāt pircējs ir pilnīgi neatkarīgs no veikala darba laika — lietotnes strādā 24 stundas diennaktī un nodrošina iepirkumu plānošanas brīvību.


Šīs un citas iepirkšanās lietotnes iespējams atrast lietotņu veikalā AppGallery, tādēļ visi Huawei viedtālruņu lietotāji var iepirkties bez drūzmēšanās un, neizejot no mājām. “Esam izveidojuši īpašas speciālistu komandas, kas strādā pie AppGallery lietotņu klāsta papildināšanas un nemitīgi pievieno tam jaunas un populāras vietējā un pasaules mēroga iepirkšanās platformas. Mums ir svarīgi, lai klientiem ir pieejamas viņiem ierastās lietotnes, tādēļ esam izveidojuši opciju “Vēlmju saraksts” (Wish list), lai lietotāji paši varētu ieteikt pievienošanai AppGallery savas mīļākās lietotnes,” stāsta Gunta Kursiša, Huawei Mobile Services Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.


Drošas sportošanas un izklaides iespējas

Pašizolācijas laikā ir ierobežotas arī dažādas izklaides un sporta iespējas, taču arī šim mērķim ir pieejamas mobilās lietotnes, kas piedāvā brīvā laika aktivitātes pilnīgi bez maksas vai par simbolisku samaksu. AppGallery piedāvā lietotni Daily Yoga, kurā pieejami jogas vingrinājumi kā lietpratējiem, tā arī iesācējiem. Atliek ieslēgt video un piedalīties nodarbībā uz jogas paklājiņa savā istabā. Nav piemirsts arī par radošām personībām, jo lietotņu veikalā pieejamas arī vairākas zīmēšanas un mūzikas lietotnes. Tā, piemēram, lietotne iPaint piedāvā lietotājam dažādas krāsošanas paletes un rīkus, kā arī krāsojamus attēlu paraugus. Savukārt lietotnēs Flowkey un Piano Melody iespējams ne vien iemācīties spēlēt klavieres, bet arī uzturēt jau esošās prasmes un atrādīt iemācītos skaņdarbus ģimenei.


Visiem Huawei tālruņiem, tostarp tirgus jaunpienācējiem — P40 sērijas viedtālruņiem, ir pieejama EMUI lietotājsaskarne, kas veidota uz Android 10 AOSP bāzes, tādēļ lietotāji var pārnest savus iemīļotos rīkus uz jauno Huawei viedtālruni, izmantojot vienu vienkāršu lietotni — Tālruņa klons (Phone clone). “Iegādes brīdī visi jaunākie Huawei viedtālruņi, tostarp P40 lite, ir aprīkoti ar “Tālruņa klons” lietotni. Atliek savienot veco un jauno viedtālruni, noskenēt QR kodu un atzīmēt konkrētus datus un lietotnes, kuras vēlies pārsūtīt,” skaidro G. Kursiša.


Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām un risinājumiem, tagad varam sagādāt visu nepieciešamo arī paliekot mājās un nomainot iepirkuma ratus uz virtuālo pirkumu grozu.


Izklaide