Recepte: Mīkstās iesala piparkūkas ar apelsīnu miziņu

Tieši tikko ceptu piparkūku smarža ir tā, kas ienes mājās Ziemassvētku sajūtu. Vieni dod priekšroku trauslām un kraukšķīgām piparkūkām, kas viegli drūp un atstāj visapkārt smaržīgas drupačas. Citiem visgardākās šķiet mīkstās un pufīgās, kas vairāk atgādina prjaņikus. AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar kulinārijas blogu “Našķoties” piedāvā  piparkūku mīklas recepti, iedvesmojot ikvienu uzdrīkstēties pagatavot savu svētku gardumu.

MĪKSTĀS IESALA PIPARKŪKAS AR APELSĪNU MIZIŅU (gatavās mīklas daudzums ∼ 1,2 kg)

Sastāvdaļas:
650 g “Dobeles dzirnavnieka” kviešu miltu “Ekstra”
250 g iesala ekstrakta
200 g sviesta
150 g tumši brūnā cukura
40-50 g piparkūku garšvielu
1 ola
50 g rīvētas apelsīna miziņas
30 g cepamā pulvera
šķipsniņa sāls
mandeles dekorēšanai

Gatavošana:
1) Katliņā izkausē sviestu, tam pievieno iesala ekstraktu, cukuru un sāli. Masu maisot, karsē, līdz cukurs ir izkusis, tad pievieno piparkūku garšvielas un apelsīna miziņu.
2) Katliņa saturu atdzesē apmēram 15 minūtes, tad tajā iemaisa olu un cepamo pulveri. Pievieno pusi no miltiem, masu kārtīgi sajauc, tad pievieno atlikušos miltus un mīklu samīca ar rokām. Liek ledusskapī un atdzesē apmēram stundu.
3) Mīklu izrullē 0,5 cm biezu, ar formiņām veido piparkūkas. Kārto uz cepamās plātnes, katrā piparkūkā iespiež vienu mandeli. Gatavo 180°C sakarsētā cepeškrāsnī 8 minūtes.

Izklaide